Kawa

Ekspres do kawy z wbudowanym młynkiem

Aktualnie ekspres do kawy z wbudowanym młynkiem jest na rynku najbardziej popularny. Dzięki niemu można szybko i bez wysiłku przygotować pyszną, aromatyczną kawę. Posiadanie wbudowanego młynka sprawia, że ziarna są mielone bezpośrednio przed przygotowaniem napoju. Ekspresy do kawy z młynkiem (tutaj) są najbardziej zaawansowane technologicznie i dają możliwość przygotowania różnych rodzajów kaw: latte macchiato, cappuccino, espresso. Wśród mankamentów tego rodzaju sprzętu wymienia się wysoką cenę, spore gabaryty urządzenia i konieczność dokonywania okresowej konserwacji.

Młynek do kawy

Młynek w ekspresie do kawy; źródło: odeo24.pl.

Fachowcy zajmujący się profesjonalnie kawą często zarzucają, że tego typu ekspresy są zbyt automatyczne i mają zbyt dużo ułatwień. Z kolei ci, którzy lubią oszczędność czasu i wygodę, doceniają zalety tego typu ekspresów. Oprócz młynka do kawy ekspresy mają system do spieniania mleka. Może być to system automatyczny (tzw. cappuccionatore) albo system tańszy – zewnętrzna dysza spieniająca (spieniacz mechaniczny, tzw. panarello). Mimo że są to automatyczne ekspresy z wbudowanym młynkiem do mielenia ziaren kawy, to modele te posiadają również komorę na już zmieloną kawę. Warto pamiętać, że ekspresy z wbudowanym młynkiem potrafią odpowiednio dozować ilość ziaren do zmielenia w zależności od mocy wybranego napoju. Ponadto zbiornik z ziarnami jest szczelnie zamykany, aby ziarna nie wietrzały i nie traciły swojego aromatu.

Ekspres do kawy z młynkiem

Automatyczny ekspres ciśnieniowy z młynkiem EA8108; źródło: krups.com.pl.

Warto wspomnieć, że ekspresy automatyczne do użytku domowego są produkowane nie tylko w wersji wolnostojącej, ale również w wersji do zabudowy. Jeśli mamy kuchnię z wbudowanym piekarnikiem, mikrofalówką itp., można zakupić ekspres w tym samym stylu. W ten sposób ekspres nie zajmuje cennego miejsca na kuchennym blacie. Niestety modele takie są trudniejsze w utrzymaniu czystości i droższe. Automatyczne ekspresy do kawy z wbudowanym młynkiem to dość drogi zakup, ale na pewno przyczyni się do wzrostu prestiżu kuchni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.