Łóżka piętrowe

Łóżko piętrowe w pokoju dziecięcym

Łóżko piętrowe dla dzieci

Łóżko piętrowe jak domek na drzewie; źródło: info.edziecko.pl.

Łóżko piętrowe w pokoju dzieci będzie dla nich niewątpliwą atrakcją. Dla rodziców jednak zakup łóżka piętrowego to dylemat. Dla niektórych to rozwiązanie idealne, szczególnie gdy pokój dziecięcy jest mały i nie ma miejsca na umieszczenie dwóch tapczaników. Inni natomiast martwią się, czy łóżko piętrowe jest bezpieczne, np. dla małych dzieci. Jeżeli chcemy mieć pewność, że dzieciakom nic się nie stanie, warto nabyć łóżko piętrowe z dodatkowymi zabezpieczeniami.

Łóżka piętrowe

Narożne łóżko piętrowe; źródło: www.mebleflexa.pl.

Łóżka piętrowe to nadal popularne rozwiązanie w małych pokojach dla dzieci. Nie mają one jednak wyłącznie klasycznej wersji „jeden nad drugim”, ale występują w różnych konfiguracjach aranżacyjnych. Poza tym wiążą się z dodatkowymi atrakcjami, nie ograniczając się wyłącznie do frajdy z możliwości spania „na piętrze”. Nowoczesne łóżka piętrowe łączą zazwyczaj w sobie wiele funkcji – są praktycznym i estetycznym miejscem do spania, placem zabaw, małpim gajem, przestrzenią do nauki, schowkiem na ubrania ze względu na wykorzystanie różnorodnych schowków itd. Łóżko piętrowe może być najbardziej wielofunkcyjnym i interesującym meblem w pokoju dziecka!

Łóżko piętrowe

Łóżko piętrowe z domkiem zabaw; źródło: czterykaty.pl.

Jeżeli możemy sobie pozwolić na wykorzystanie dolnej przestrzeni piętrowego łóżka do innych celów niż spanie, pomyślmy, co najbardziej sprawiłoby radość naszemu maluchowi. Może warto tam zaaranżować kącik zabaw, miejsce z wielkimi poduchami na czytanie bajek na dobranoc albo umieścić biurko z regalikiem, na którym można będzie trzymać książki? Opcji jest bardzo wiele. Warto też pamiętać, że są łóżka piętrowe narożne, gdzie łóżko dolne przylega do jednej ściany, a łóżko górne przylega do drugiej ściany tak, że oba łóżka są do siebie ustawione pod kątem 90 stopni. Wykorzystanie łóżka piętrowego w pokoju dzieci umożliwia ciekawe zaaranżowanie przestrzeni i sprawia, że wnętrze prezentuje się bardzo atrakcyjnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.