Małpi gaj w pokoju dziecięcym

Łóżko ze ścianką wspinaczkową i linami; źródło: www.diy-majster.pl.

Łóżko ze ścianką wspinaczkową i linami; źródło: www.diy-majster.pl.

Małe dzieci uwielbiają być w ruchu i bawić się na placu zabaw, dlatego urządzenie małpiego gaju w pokoju dziecinnym byłoby dla nich świetnym prezentem. Dzieciaki mogłyby się wyszaleć, uwolnić nadmiar energii, a także kreatywnie i ciekawie spędzić wolny czas. Potrzeba ruchu to jedna z podstawowych potrzeb dzieci, dlatego aranżacja małego placu zabaw w pokoju dzieci to strzał w dziesiątkę. Maluchy będą na pewno zachwycone!

Huśtawka z opony na środku pokoju dziecięcego; źródło: www.bebeandcompany.pl.

Huśtawka z opony na środku pokoju dziecięcego; źródło: www.bebeandcompany.pl.

Zabawa na domowym placu zabaw to nie tylko mnóstwo radości i frajdy, ale też stymulacja rozwoju motorycznego dzieci. W ten sposób można wzmacniać mięśnie, zapobiegać wadom postawy, stymulować koordynację, równowagę i ruchy precyzyjne. W jaki sposób stworzyć plac zabaw w pokoju? Na rynku jest wiele funkcjonalnych mebli dziecięcych, które pozwolą interesująco zaaranżować wnętrze, jednocześnie zapewniając przestrzeń do ruchu i ćwiczeń. Do urządzenia mini placu zabaw przydadzą się na pewno piętrowe łóżka pełniące jednocześnie rolę ścianki wspinaczkowej czy zjeżdżalni. Sami również możemy stworzyć tory przeszkód, na które będą składać się ruchome platformy, trapezy, drabinki sznurkowe czy uchwyty do wspinania.

Małpi gaj dla dzieci; źródło: www.bebeandcompany.pl.

Małpi gaj dla dzieci; źródło: www.bebeandcompany.pl.

Ruchoma platforma to nic innego jak haczyki umocowane do sufitu, liny i mocna sklejka. Liny i drabinki sznurkowe umożliwią stworzenie prawdziwego małpiego gaju. Przydać się też może duża piłka do ćwiczeń, mała trampolina w wersji domowej czy skoczki. Mogłoby się wydawać, że organizacja placu zabaw w domu to pomysł dla szalonych rodziców, którzy nie boją się ryzyka. Jeżeli  jednak zachowamy odpowiednie środki ostrożności, zabawa na domowym placu zabaw będzie naprawdę bezpieczna. Nie bójmy się przekształcać nudnych dziecięcych pokoi w wyrafinowane przestrzenie, w których maluchy będą chętnie spędzać wolny czas. Meble do pokoju dziecięcego nie muszą ograniczać się do szafy, biurka, łóżka, kilku schowków na zabawki i półek na bieliznę. Pomyślmy o łóżku piętrowym, ściance wspinaczkowej, linach i huśtawkach, a przekonamy się, że dzieci będą chętnie przebywały w swoim pokoju i intensywnie rozwijały swoją kreatywność.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.