Pomysł na poddasze – aranżacja pokoju dziecka

Poddasze to pomieszczenie dość kłopotliwe do urządzenia, głównie ze względu na obecność skosów dachowych. Jednak dla chcącego nic trudnego i przy odrobinie wysiłku można wspaniale zaaranżować tę przestrzeń i przekształcić ją w pokój w pełni użytkowy. Choćby i w pokój dla dziecka.

 

aranżacja poddasza

 

Główną zaletą urządzenia dziecinnego pokoju właśnie na poddaszu jest jego magiczna aura, którą z natury jest owiany, a także sama forma pokoju: skosy i zakamarki pomagają dzieciom w rozwijaniu wyobraźni i świetnie przydają się podczas zabaw z przyjaciółmi. Co więcej, poddasze przeważnie jest cichym miejscem, a to pomoże dziecku skupić się podczas nauki.

 

Jeśli na stryszku przygotowujemy pokój dla małego dziecka, nie jest to trudne zadanie. Niską przestrzeń można zagospodarować w prosty sposób: np. poprzez wstawienie dużych koszy na zabawki, małego stoliczka i krzesełek. O wiele ciężej jest to zrobić w przypadku pokoju nastolatka, gdyż jest to możliwe tylko w odpowiednio wysokich pomieszczeniach. Takie rozwiązanie może być jednak dobrym pomysłem na pokój dla nastolatka/nastolatki, w dodatku świetnie została wykorzystana przestrzeń pod skosami:

aranżacja pokoju młodzieżowego - wykorzystanie przestrzeni pod skosami

Source: houzz.com via Heather on Pinterest

 

Ważny jest oczywiście także wystrój takiego pokoju. Jeśli nie jest on zbyt przestronny, warto pomalować ściany na jasny kolor, który optycznie powiększy pomieszczenie. Nie zapominajmy też o wystarczająco dużym oknie dachowym, który wpuści światło na poddasze będące z natury tą ciemną stroną domu.

łóżka pod skosami na poddaszu

Sami widzicie, że warto wykorzystywać poddasze nie tylko jako schowek na niepotrzebne graty, ale też jako użytkowa część domu.

Jedna myśl nt. „Pomysł na poddasze – aranżacja pokoju dziecka

  1. Matylda

    Genialne pomysły! Najbardziej do gustu przypadła mi aranżacja w kolorze bieli i granatu. Do tej pory strych kojarzył mi się tylko z “graciarnią”, ale przerobienie go na przytulny pokoik dla malucha bardzo mi się podoba 🙂

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.