Drzwi wejściowe wizytówką domowników

Drzwi zewnętrzne to wizytówka naszego mieszkania, ale także gwarancja bezpieczeństwa. Niezależnie od tego, czy mieszkamy w domu jednorodzinnym na wsi, czy w mieszkaniu w bloku, chcemy mieć solidne drzwi wejściowe, które będą zapewniały poczucie bezpieczeństwa, a także odzwierciedlą nasze upodobania, preferencje estetyczne i wyczucie smaku. Wybór drzwi zewnętrznych zależy od naszych potrzeb, możliwości finansowych, osobowości, a także przeznaczenia – czy będą montowane wewnątrz budynku na klatce schodowej, czy na zewnątrz wolnostojącego domu.

Drzwi zewnętrzne marki Radex z kolekcji Palermo; źródło: www.nomi.pl

Drzwi zewnętrzne marki Radex z kolekcji Palermo; źródło: www.nomi.pl

Wybierając drzwi, warto też pamiętać, że mają one stanowić barierę dla upałów, mrozu, pożaru czy złodziei. Mają być na tyle solidne, by oprzeć się naporom wiertła, piły, siekiery czy łomu. Na rynku budowlanym istnieje wiele różnych rodzajów drzwi: drzwi antywłamaniowe, pancerne, przeciwpożarowe, drzwi drewniane, otwierane na zewnątrz i do wewnątrz, prawe i lewe, jednoskrzydłowe, dwuskrzydłowe, ze szkloną dostawką boczną, z dwiema dostawkami po bokach drzwi, z naświetlem górnym, z nadstawkami łukowymi itd. Mamy szeroki wachlarz wyboru, jeśli chodzi o drzwi zewnętrzne.

Stalowe drzwi marki Sputnik; źródło: www.nomi.pl

Stalowe drzwi marki Sputnik; źródło: www.nomi.pl

Jeżeli szukasz drzwi wejściowych do mieszkania w bloku, wystarczy, że kupisz drzwi klasy 1 albo 2 (drzwi standardowe lub o podwyższonej wytrzymałości), które zapewniają ochronę przed włamywaczami używającymi siły fizycznej i prostych narzędzi. Gdy mieszkasz w domku jednorodzinnym, poza osiedlami lub na wsi, najlepiej wybierz drzwi antywłamaniowe klasy 4. Zawsze szukaj drzwi certyfikowanych, które przeszły szereg badań i spełniają określone normy (np. mają certyfikat wydawany przez Instytut Mechaniki Precyzyjnej).

Co jeszcze brać pod uwagę, wybierając drzwi zewnętrzne? Klasę szczelności (określaną symbolami A1, A2, A3 i A4 – im wyższa cyfra, tym mniejsza przepuszczalność gazów i powietrza) oraz poziom izolacji akustycznej (wartości w granicach 30-42 dB – określają, jaki hałas nie przedostanie się przez drzwi).

Brązowe drzwi wewnątrzklatkowe; źródło: www.nomi.pl

Brązowe drzwi wewnątrzklatkowe; źródło: www.nomi.pl

Ważny jest także materiał, z którego wykonane są drzwi zewnętrzne. Dobór materiału decyduje również o stratach ciepła. Drzwi drewniane mają doskonałe właściwości izolacyjne i „trzymają” ciepło, ale trzeba pamiętać o ich konserwacji, bo są nieodporne na wilgoć. Producenci drzwi wykorzystują też takie materiały, jak: PVC, stal, aluminium, włókno szklane, materiały drewnopochodne, np. płyty HDF lub MDF.

Kupując drzwi zewnętrzne dopytaj o osprzęt, czy zamki, klamki, wizjer musisz dokupić, czy otrzymasz wszystkie potrzebne akcesoria w cenie drzwi. Pamiętaj, że drzwi to nie tylko wizytówka ciebie, twojego smaku i stylu, ale przede wszystkim bariera przed tym, co na zewnątrz. Wiele rodzajów drzwi znalazłam w sklepie Nomi. Są tutaj tradycyjne drzwi bez przeszkleń, jak i drzwi proste, geometryczne, pasujące do bardziej nowoczesnych brył. Jeśli również chcesz zobaczyć ofertę tego sklepu, zobacz Nomi – drzwi zewnętrzne!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.