Wąski korytarz

Jak urządzić ciasny i wąski przedpokój?

Ciasny przedpokój w bloku

Wąski i mały przedpokój w bloku; źródło: czterykaty.pl.

Aranżacja wąskiego i ciasnego przedpokoju nie jest prosta. Ale nawet niewielki korytarz powinien być funkcjonalny, estetyczny i dopasowany do wystroju pozostałych pomieszczeń w mieszkaniu. Jak urządzić niewielki przedpokój, w którym nie mieści się ani komoda, ani szafa, ani szafka na buty? Zadanie jest trudne, ale wystarczy uruchomić wyobraźnię! Wystarczy poeksperymentować z powierzchnią ściany – pobawić się kolorem, fakturą, formą i światłem. Pusta ściana w przedpokoju – niby niewiele, ale daje spore możliwości aranżacyjne. Podpowiadamy, jak ciekawie i pomysłowo zaaranżować ciasny przedpokój!

Minimalistyczny korytarz

Szary nowoczesny przedpokój; źródło: www.colorabc.com.pl.

Jeśli masz niewielki korytarz, warto go urządzić w stylu minimalistycznym, by niepotrzebnie go nie zagracać. W bardzo wąskim przedpokoju sprawdzi się czarno-biała kolorystyka. Jak poszerzyć i powiększyć wizualnie małą przestrzeń? Zastosuj proste środki – światło, jasną kolorystykę, odpowiednie podziały półek, rozmieszczenie wieszaczków i haczyków. Poziomy pas drewnianych wieszaków poszerzy wąski korytarz, a powtarzające się czarno-białe zdjęcia w antyramach będą stanowiły interesujący element dekoracyjny. Nad drzwiami wejściowymi warto zamontować proste półki, na których poukładamy kolorowe pudełka stanowiące skrytkę dla mało dekoracyjnych drobiazgów. Zamiast typowej szafki na buty można zdecydować się na prostą metalową półkę, a wysmukły stołek barowy to wygodne i jednocześnie efektowne miejsce na zmianę obuwia. Jeśli nie mieści się żaden wieszak ścienny, to zamontujmy bezpośrednio do ściany haczyki, płaski wieszak albo półko-wieszaki.

Wąski przedpokój

Aranżacja wąskiego przedpokoju; źródło: urzadzamymieszkania.pl.

W ciasnym przedpokoju warto pomyśleć o oświetleniu. Wąski korytarz powinien być jasny, mocno rozświetlony. By spotęgować efekt jasności, ściany najlepiej pomalować na jasne kolory i powiesić duże lustro. Lustra i szyby w wąskim i ciasnym przedpokoju sprawiają wrażenie, że jest więcej miejsca. Urządzenie małego korytarza na pewno nie jest łatwe, ale przy odrobinie energii i wyobraźni można stworzyć naprawdę piękne pomieszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.