Wąski przedpokój

Pomysły na wąski przedpokój

Wąski i długi przedpokój jest takim typem pomieszczenia, który niezwykle trudno zagospodarować. Sprawia wrażenie, że nie ma w nim miejsca na nic. Jak funkcjonalnie i ładnie urządzić wąski przedpokój? Jakie triki warto zastosować, by optycznie poszerzyć pomieszczenie? O czym pamiętać i czego się wystrzegać?

lustro w przedpokoju - aranżacja wąskiego przedpokoju

Aranżacja wąskiego przedpokoju; źródło: porady.czterykaty.pl.

Jeśli chcemy estetycznie i atrakcyjnie, a zarazem komfortowo zaaranżować przedpokój, warto postawić na kilka trików optycznych, dzięki którym wnętrze zyska na przejrzystości i przestronności. Kolejna ważna sprawa to odpowiedni dobór mebli. W wąskim przedpokoju chodzi o każdy centymetr, dlatego istotne jest rozsądne zagospodarowanie przestrzeni. Meble powinny być długie (wzdłuż lub wszerz) i płytkie, by nie zabierać miejsca. Często jednak trudno pomieścić obuwie i elementy odzieży zewnętrznej. Wówczas doskonałym rozwiązaniem jest zabudowa sięgająca sufitu albo piętrowe zagospodarowanie przestrzeni.

lustro w przedpokoju optycznie powiększym poszerzy zazwyczaj wąskie pomieszczenie

Lustro w wąskim przedpokoju; źródło: www.dobrzemieszkaj.pl.

Jeśli zdecydujemy się na zabudowę, powinna być ona utrzymana w jasnej kolorystyce i mieć przynajmniej kilka otwartych półek, by swoimi gabarytami i wyglądem nie przytłoczyć przedpokoju. Warto zainwestować z zabudowę na zamówienie, gdzie szafy i półki będą idealnie dopasowane do naszych potrzeb i wymiarów korytarza. W celu poszerzenia długiego i wąskiego przedpokoju niezastąpione są lustra. Im większa tafla, tym lepiej. Proporcje pomieszczenia można skorygować również za pomocą wzorów na podłodze, chociażby dywaników w poprzeczne pasy czy szachownicę. Kolejny istotny aspekt to oświetlenie. Źródła światła powinny się znajdować w różnych miejscach – na suficie, na ścianach i przy podłodze.  Barwy wąskiego korytarza powinny być jasne i chłodne, gdyż taka kolorystyka spowoduje, że pomieszczenie wyda się przestronniejsze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.