Fotel bujany – żarty z grawitacji

Często obiecujemy sobie, że od dzisiaj rozpoczniemy bardziej aktywny tryb życia. Tymczasem zdarza się, że nie chce nam się nawet wstać z łóżka. Aby przy minimum wysiłku wykonać trochę ruchu, wystarczy zasiąść w bujanym fotelu. Bujany fotel nie musi pasować tylko do babcinego salonu. Istnieją nowoczesne, bardzo oryginalne formy bujanych foteli, które mogą stanowić ciekawy element aranżacji wnętrza. Na niektórych fotelach bujanych możemy wychylać się w różne strony, jak i kręcić dookoła. Huśtanie się w starym stylu? Niekoniecznie! Na rynku meblowym istnieje coraz więcej awangardowych bujanych foteli, które pasują do najbardziej nowoczesnych wnętrz.

Zielony fotel bujany; źródło: www.ceneo.pl

Zielony fotel bujany; źródło: www.ceneo.pl

Kanapa, łóżko, fotel – to synonimy odpoczynku i wygody. Przez większość życia walczymy z siłą ciążenia, jednak po całym dniu pracy mamy ochotę się poddać. Szczególnie odpowiadają nam ruchome, bujające się fotele. Rytmiczne kołysanie w przód i w tył wspaniale uspokaja. Bujające się krzesła pozwalają na zmianę pozycji i sprawiają, ze mięśnie pracują w bardziej naturalny sposób.

Nowoczesny fotel bujany; źródło: regiodom.pl

Nowoczesny fotel bujany; źródło: regiodom.pl

Najprostszy „przepis” na fotel bujany to przyczepienie do nóg zwykłego krzesła wygiętych płóz. Spotyka się kolekcje krzeseł, w których fotel na biegunach jest jedną z wariacji na temat głównego modelu. Nieco bardziej wyrafinowana konstrukcja to taka, w której poręcze płynnie przechodzą w wygiętą podstawę, do czego świetnie nadaje się wiklina lub rattan. Bujające się fotele lubią nie tylko osoby preferujące styl klasyczny czy prosty, rattanowe meble. Wśród nowoczesnych kolekcji także można spotkać formy, których dolna powierzchnia jest zakrzywiona i umożliwia łagodne kołysanie. Wybierając fotel bujany do swojego pokoju, warto zwrócić uwagę, by był wysoki albo miał zagłówek. Dzięki temu głowa w czasie bujania nie będzie narażona na obciążenia, tylko będzie można się oprzeć.

Nietuzinkowe fotele bujane; źródło: www.mjakmeble.com

Nietuzinkowe fotele bujane; źródło: www.mjakmeble.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.