Trend dark nordic

Na czym polega trend dark nordic?

Trend dark nordic wyrasta ze stylu skandynawskiego. Polega na połączeniu stylu z północy z ciemnymi kolorami we wnętrzach. Chociaż styl skandynawski raczej kojarzy się z bielą, jasnymi kolorami, to jednak styl ten ciągle ewaluuje i się zmienia. Skandynawskie marki proponują bowiem, by zacząć eksperymentować i zdobyć się na odwagę, by wprowadzić do wnętrz wyraziste kolory, np. bordo, brąz czy granat. Tego typu barwy mogą zaistnieć na ścianach, meblach, materiałach wykończeniowych, jak również w dodatkach.

Dark nordic

Salon w stylu dark nordic; źródło: blog.dutchhouse.pl.

Już od dawana obserwowano, że do wnętrz w stylu skandynawskim wkraczały mocne akcenty w postaci czarnych detali, antracytowych ozdób, a nawet dodatków w granacie czy kobalcie. W ostatnim czasie styl skandynawski poszedł jeszcze o krok dalej, bowiem wśród wymienionych kolorów pojawił się też szmaragd, rubin, butelkowa zieleń, złoto i miedź. Taka forma stylu skandynawskiego jest bardzo interesująca i może podbić salony!

Szmaragdowe ściany

Szmaragdowe ściany w sypialni; źródło: urzadzamy.pl

Kolor granatowy jest zimny, ale elegancki. Pięknie tworzy kontrastowe duety z barwami charakterystycznymi dla stylu skandynawskiego: bielą, beżem, szarością, naturalnym drewnem. Z tego też względu coraz częściej gości na ścianach. Niepowtarzalnie komponuje się ze złotymi i miedzianymi dodatkami. Aranżacje w tym guście są oryginalne, efektowne i wizualnie atrakcyjne. Skandynawskie marki zachęcają też do stosowania odcieni bordo, który ładnie prezentuje się z brązem, żółcią, pomarańczą i beżem. O bieli można całkowicie zapomnieć, jeśli ma się na dokładkę rubin, purpurę czy burgund. Złoto i miedź w tym wydaniu również może być swoistą kropką nad i.

Styl skandynawski czerpie też inspiracje z odcieni zieleni, a konkretnie ze szmaragdowego i zieleni butelkowej. Szczególnie świetnie prezentują się jako kolory ścian, bowiem są idealnym tłem dla drewna, jasnej szarości czy złocistych elementów dekoracyjnych. Godne uwagi są również ciemnozielone meble wypoczynkowe – pufy, fotele, sofy. Zastosowanie ciemnych, ale wytwornych kolorów we wnętrzach pozwala na stworzenie aranżacji bliskich stylowi glamour. Co ciekawe, coraz częściej styl skandynawski przenika się ze stylem glamour, dając zachwycające efekty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.