Szary salon

Salon w szarościach

Salon w szarościach

Szary salon z żółtymi dodatkami; źródło: dekoratorniagaleria.info.

Zimny, wyrafinowany, elegancki, coraz częściej wykorzystywany w aranżacjach salonu. Kolor szary – bo o nim mowa – zastosowany w pokoju dziennym może nadać wnętrzu szyku, smaku i prostej wytworności. Szarości w salonie to opcja, na którą decydujemy się coraz częściej. Chociaż na pierwszy rzut oka szary jawi się jako kolor nieciekawy, nudny i ponury, to jednak pozory mylą. Szarość może stanowić świetną bazę do aranżacji wnętrza. No i dobrze się sprawdza w zestawieniu z innymi energetycznymi, nieco kontrastowymi barwami.

Szarość w salonie

Nowoczesny look salonu z jedną ścianą szarą; źródło: www.lovingit.pl.

Szarość jest bardzo modnym kolorem w tym sezonie. Zamiast tradycyjnej bieli czy subtelnych beży na ścianach częściej pojawiają się szarości w różnych odcieniach, np. mysi, popielaty, srebrny, aluminiowy, cementowy. Czy słusznie decydujemy się na takie barwy? Jak najbardziej, bo szary to jeden z najbardziej neutralnych kolorów, który może wtopić się w każdą aranżację wnętrza. Szarość sprawdzi się w tradycyjnej stylistyce, bo pasuje do kobiecych róży i chłodnych błękitów. Ładnie komponuje się z naturalnymi surowcami, jak drewno czy kamień. Z drugiej strony, szary ładnie podkreśla styl glamour i można go bez obaw łączyć z czernią i bielą.

Biało-szary salon

Biało-szary salon w stylu nowoczesnym; źródło: www.homebook.pl.

W nowoczesnych salonach szarość sprawdzi się w 100%. Jest to barwa spokojna, stonowana, monochromatyczna, bardzo praktyczna i ponadczasowa. Dobrze prezentuje się w zestawianiu z silnymi kolorami. Trzeba jednak pamiętać, by nie przesadzić z nadmiarem szarości, bo może nas to przytłoczyć. Nadmiar szarości może powodować znużenie, smutek i przygnębienie. Szarość pochłania światło, zatem warto zadbać o dobre oświetlenie, najlepiej punktowe. Szarość to numer jeden we wnętrzarskich stylizacjach. Świetnie sprawdzi się w minimalistycznym, chłodnym, loftowym salonie, jak i tradycyjnym pokoju z miękkimi poduchami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.