Relaks w domu

Strefy relaksu w domu

Domowe spa

Odpoczynek w łazience

Żyjemy coraz szybciej i mamy dla siebie mniej wolnego czasu. Obowiązki domowe, praca, zlecenia znaczą niejednokrotnie więcej niż drzemka, rozmowa z przyjacielem czy relaks na świeżym powietrzu. Zapominamy, że dla sprawnego funkcjonowania ciała i ducha istotne jest zachowanie właściwych proporcji między pracą a odpoczynkiem. Jak odpoczywać w domu? Jak urządzić kącik relaksu, by móc zregenerować własne siły?

Relaks na tarasie

Ogrodowe łoże jako miejsce na odpoczynek

Żeby nie zwariować, musimy nauczyć się odpoczywać. Najważniejsze jest wyrobienie w sobie nawyku odpoczywania. Warto wygospodarować jeden dzień w tygodniu, np. w weekend, który przeznaczymy na słodkie leniuchowanie. Wyłączmy wówczas telefony, komputery i spróbujmy być „poza zasięgiem”. Tego dnia porozpieszczajmy się trochę, pojedźmy do spa, na basen, czy chociażby wybierzmy się na dłuższy spacer z kimś bliskim. Jeśli nie możemy pozwolić sobie na błogi relaks w ciągu całego dnia, przeznaczmy przynajmniej 15-20 minut w ciągu każdego dnia tygodnia. Pozbądźmy się wyrzutów sumienia, że marnujemy czas. Odkładanie odpoczynku na potem to pułapka, bowiem zawsze jest coś do zrobienia. W końcu chwila relaksu może nie nadejść nigdy.

Kącik relaksu

Osobisty kącik relaksu w domu

Jak urządzić strefy relaksu w domu? To zależy, gdzie lubimy się odprężać. Odpoczywać można wszędzie – w salonie, na tarasie, w sypialni, łazience, a nawet gabinecie. Wielu osobom ukojenie przynosi woda. Warto wówczas rozważyć urządzenie salonu kąpielowego, w którym będzie można wziąć orzeźwiającą kąpiel albo prysznic. W tego typu domowych „oazach spokoju” myśli się o najdrobniejszych detalach typu: deszczownie, wanny, sauny, baterie wannowe (kliknij), ogrzewanie, a nawet ręczniki czy kadzidełka. Jeszcze inni preferują relaks w fotelu z książką albo drzemkę w miękkiej pościeli. W takiej sytuacji dobrze jest przemyśleć dobór mebli wypoczynkowych: sofy, fotela, kanapy, łóżka, leżanki czy prostej maty. By odpoczynek przyniósł efekty, istotne są również takie aspekty, jak kolorystyka i odpowiednie oświetlenie. Pamiętajmy, że odpoczynek ma sens, gdyż zregenerowany umysł jest pełen świeżych pomysłów, a odprężone ciało lepiej zniesie dalszy wysiłek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.