Pastelowa sypialnia

Metody na szybką i tanią metamorfozę sypialni

Jeśli chciałabyś coś zmienić w swojej sypialni, ale obawiasz się kosztów remontu i wizji ogromnego bałaganu, niżej znajdziesz pomysły na szybką i łatwą przemianę pomieszczenia bez większych nakładów finansowych. Możesz zastosować kilka pomysłów albo wybrać tylko jeden. Efekt i tak nie ujdzie uwadze gości i domowników.

Sypialnia

Drabinka w sypialni; źródło: dom.pl.

Czy szybki i tani remont sypialni jest w ogóle możliwy? Oczywiście, że tak. Malowanie ścian, nowy zagłówek łóżka czy renowacja frontów mebli nie kosztują fortuny, a zastosowanie tych metod pozwoli nadać sypialni nowego charakteru.

 1. Tapicerowany zagłówek łóżka – łóżko to najważniejszy element aranżacji sypialni. Warto zatem dokonać w nim zmian, gdyż na pewno zostaną zauważone. Aktualnie popularnością cieszą się łóżka tapicerowane. Nowe są zbyt drogie, ale możesz samodzielnie wykonać zagłówek łóżka. Jeśli masz doświadczenie w tapicerowaniu, można zrobić jeden duży zagłówek. Innym szybkim i niedrogim rozwiązaniem jest łóżko zrobione z palet w stylu industrialnym albo loftowym.
 2. Nowy kolor ścian – kolor ścian może być tylko tłem dla aranżacji albo grać pierwsze skrzypce. To od nas zależy, czy wolimy wieczorne wyciszenie wśród delikatnych barw, czy może zastrzyk energii od intensywnych i wyrazistych kolorów. Neutralne i jasne barwy stanowią zazwyczaj kompozycyjną bazę, natomiast nasycony kolor da całości charakterystyczny rys.
 3. Sypialnia hygge

  Sypialnia w stylu hygge; źródło: urzadzamy.pl.

  Fototapeta lub tapeta – efekt dekoracyjny można uzyskać poprzez tapetowanie już jednej ściany i nie musi być to koniecznie ściana za łóżkiem. Rezultat będzie i tak wyraźny i natychmiastowy. Istotne, by motyw na tapecie korespondował z resztą aranżacji.

 4. Panele lub miękka wykładzina – jeśli potrzebujesz odnowić podłogę, najtaniej i najszybciej wyjdzie wykładzina dywanowa. Jeśli kupisz bardzo miękką wykładzinę, wprowadzisz do wnętrza odrobinę luksusu. Gruby splot wykładziny sprawi, że sypialnia wpisze się w styl hygge. Innym rozwiązaniem są drewniane lub winylowe panele.
 5. Nietypowe szafki nocne – nie musisz kupować od razu nowych mebli. Ciekawie wyglądają dwa różne elementy postawione symetrycznie względem łóżka. Mogą być to np. dwie niskie drabinki w różnych kolorach, dwa taborety albo krzesła, skrzynki po owocach – wszystko zależy od stylu, w jakim chcesz urządzić swoją sypialnię.
 6. Lampki nocne – czasem w sypialni w ogóle brakuje lampek nocnych. Można to jednak zmienić. Nie muszą to być wcale dwie takie same lampki po obu stronach łóżka, stojące na szafkach nocnych. Jedna lampa może być wysoka, podłogowa, druga stołowa. Innym pomysłem jest montaż lampek do ściany.
 7. Malowanie frontów mebli – szybką zmianę gwarantuje przemalowanie frontów szafek farbami kredowymi. Efekt może być naprawdę spektakularny.
 8. Lustro stojące lub toaletka – jeśli dysponujesz wolnym miejscem w sypialni, wstaw toaletkę albo lustro stojące. Niewielkie elementy, a ożywią wystrój i powiększą optycznie pomieszczenie.
 9. Nowe tekstylia – to pomysł na szybkie zmiany znany wszystkim paniom. Wystarczy nowa zasłonka, roleta, narzuta, poduszki czy dywan, by pokój nabrał innego wymiaru. Takie detale można zmieniać nawet sezonowo, np. gdy zmienia się pora roku. Nie wszystkie tkaniny muszą być ze sobą skoordynowane. Ważne jednak, by łączył je jeden element – kolor albo wzór.
 10. Łóżko na podeście – to dobre rozwiązanie dla tych, którym brakuje miejsca na przechowywanie ubrań albo pościeli. Wystarczy zbudować pod łóżkiem podest z pojemnymi szufladami.

To tylko niektóre pomysły na zmianę wystroju sypialni. Niektóre pomysły można ze sobą łączyć. Inne zastosować indywidualnie. Jedno jest pewne – zmiana będzie natychmiastowa i zauważalna bez konieczności wydawania mnóstwa pieniędzy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.