Jak urządzić siłownię w domu?

Własna siłownia w domu przestała być przejawem luksusu i kaprysem, a stała się inwestycją we własne zdrowie i urodę. Prywatna siłownia jest doskonałą propozycją dla wszystkich, którzy nie mają czasu na bieganie do siłowni publicznych, jak i dla wszystkich, którzy wolą trenować w ciszy, spokoju i skupieniu.

bieżnia Domyos

bieżnia Domyos (zdjęcie ze strony sklepu Decathlon)

Urządzając domową siłownię nie musimy wcale dysponować osobnym, dużym wnętrzem. Wystarczy, że w pokoju dziennym lub garażu wydzielimy trochę wolnego miejsca, w którym ulokujemy odpowiedni sprzęt do ćwiczeń i gotowe. Warto również zadbać o odpowiedni wystrój otoczenia tak, by sprzyjał on codziennym ćwiczeniom.

Ważny jest nie tylko odpowiedni rodzaj podłoża eliminujący ryzyko poślizgu, ale także materiały tłumiące dźwięki, takie jak np. maty z pianki poliuretanowej. Dobrym pomysłem są też lustra zamontowane na ścianach, które pozwolą kontrolować przebieg wykonywanych ćwiczeń. Dla osób lubiących ćwiczyć przy muzyce, dobrym rozwiązaniem będzie także inwestycja w sprzęt nagłaśniający.

A co ze sprzętem do ćwiczeń? Prawda jest taka, że w domowej siłowni nie potrzebujemy niczego więcej poza bieżnią, steperem, atlasem i rowerkiem stacjonarnym, który powinien być podstawą codziennego treningu.

 

Jedna myśl nt. „Jak urządzić siłownię w domu?

  1. Karola

    Fajny pomysł 🙂 według mnie stepper czy rowerek w zupełności wystarczą do stworzenia domowej siłowni

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.