Oświetlenie nowoczesnego kominka

Posiadanie kominka w domu to marzenie wielu, bo przyjemnie jest spędzać chwile przy świetle emitowanym przez naturalne płomienie. W dobrym towarzystwie i przy nastrojowej muzyce możemy się zrelaksować i zapomnieć o troskach dnia codziennego. Kominek montuje się najczęściej w dużym salonie, gdzie spędzamy najwięcej czasu z bliskimi.  To szczególne miejsce w naszym domu, warto je zaakcentować za pomocą nietuzinkowego oświetlenia.

Ledowe oświetlenie przy kominku (źródło: www.kominki.org)

Ledowe oświetlenie przy kominku (źródło: www.kominki.org)

Nowoczesne kominki potrzebują niekonwencjonalnej oprawy oświetleniowej. Ciekawe efekty wizualne możemy osiągnąć, jeżeli zdecydujemy się na zamontowanie ledowych elementów na ścianie nad lub obok kominka. Decydując się na ledowe rozwiązanie oświetleniowe, mamy gwarancję energooszczędności i użyteczności. Diody led umiejscowione punktowo nad kominkiem to bardzo dobre rozwiązanie do salonu. Listy oświetleniowe led budują nastrój i sprawiają, że chcemy każdy wieczór spędzać przy kominku.

Lampa wiszącą przy kominku (źródło:Pinterest)

Lampa wiszącą przy kominku (źródło:Pinterest)

Podczas aranżacji nowego domu szukamy pomysłów na zagospodarowaniem każdej przestrzeni. Pewnie nie wielu z was pomyślało o tym, że możemy wyeksponować kominek we wnętrzu domu za pomocą bryły świetlnej. Oświetlenie halogenowe na ścianie jest bardzo subtelne i kameralne, nie przeszkadza w pomieszczeniu, gdy płonie w nim ogień. Za pomocą halogenu możemy podkreślić całą ścianę, filar lub wnękę, w której przechowujemy drewno do kominka. Ciekawym elementem dekoracyjnym jest wyeksponowanie półki na książki umiejscowionej nad kominkiem, stosując grę świateł i barw. Przy kominku możemy powiesić żyrandol w stylizacji oświetlenia salonu lub zdecydować się na zamontowanie kinkietów. Alternatywą dla żyrandolu są lampy stojące, które możemy ustawić przy fotelu i w pobliżu kominka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.