Pokój dla dziewczynki

Aranżujemy pokój dla dziewczynki

Panuje stereotypowe przekonanie, że pokój dla dziewczynki powinien być różowy, a dla chłopca – niebieski. Nie musimy jednak ulegać tym sztampowym zasadom. Warto zainspirować się swoimi oryginalnymi pomysłami i stworzyć niepowtarzalny kącik dla malucha. Na pewno wiele małych księżniczek jako ulubiony kolor wymieni różowy, to jednak nie oznacza, że pokój każdej małej dziewczynki ma być cukierkowo słodki. Jak ciekawie urządzić pokój dla dziewczynki?

Pokój dziecka

Pomysł na bajkowy pokój dla dziewczynki; źródło: polki.pl.

Najprostszym sposobem i relatywnie najtańszym jest pomalowanie pokoju dziecka. Dobór barw nie może być jednak przypadkowy, ponieważ małe panie to wymagające klientki, które nie dają się wykpić byle jakim różem. Niezmiernie istotne jest również to (szczególnie z perspektywy rodzica), by ściany były odporne na dziecięce pomysły. Jakie rozwiązania kolorystyczne zastosować? Jakie meble dobrać do pokoju dziecka?

Dekoracje ścian

Pokój dziecka z motywem drzewa na ścianie; źródło: www.urzadzamy.pl.

Wystrój pokoju dziecięcego zależy od wieku szkraba – inny będzie, gdy dziecko ma mniej niż 3 latka, a jeszcze inny, gdy maluch jest starszy. Przedszkolaki mają już swoje preferencje, więc warto wówczas zapytać córkę o to, jak wyobraża sobie swój własny pokój i chociaż w małym stopniu dać jej poczuć, że jest zaangażowana z urządzanie własnego kącika do zabaw. Kolorowe ściany na pewno będą stymulowały rozwój dziecka i zachęcały do działania. Możemy wykorzystać motywy z ulubionych książeczek, kreskówek czy bajek. Zamek księżniczki albo Stumilowy Las z Kubusiem Puchatkiem z pewnością sprawią, że dziewczynka będzie chętnie przebywała w swoim własnym pokoiku.

Pamiętajmy też, że możemy zastosować uniwersalne, czyste kolory i tak – pomarańczowy i żółty sprawią, że pokój będzie ciepły, słoneczny i energetyczny; różowy będzie łagodził złe nastroje; niebieski wprowadzi odrobinę chodu, a zielony uspokoi. Do pokoju dziecka najlepiej zastosować  farby hydrofobowe, które są plamoodporne. Najlepiej zastosować dwie-trzy barwy wiodące, biorąc pod uwagę liczne kolory przedmiotów, jakie znajdą się w pokoju dziewczynki – nie chcemy przecież stworzyć wrażenia chaosu. Innym pomysłem jest pomalowanie ścian w pionowe pasy (optycznie podwyższymy pokój) albo w poziome pasy (optycznie poszerzymy pokój). Gdy jedno wnętrze ma dzielić dwoje dzieci, można pomalować pomieszczenie dwoma kontrastowymi kolorami, by podkreślić osobowość każdego dziecka. Pomysłów, jak urządzić pokój dla dziewczynki można szukać, klikając w poniższy link artykułu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.