Dekorujemy okno – nowoczesne karnisze

Tak, jak oczy są zwierciadłem duszy człowieka, tak okna są zwierciadłem wnętrza naszego domu. Z jednej strony są naszym łącznikiem ze światem, z drugiej zaś ochroną przed nim. Nie będzie przesadą jeśli powiem, że to właśnie okna są najlepszą wizytówką naszego domu. Warto więc zadbać, aby były pięknie ubrane i stylowe, a także oryginalne, nietuzinkowe.

I mimo, że w dzisiejszych czasach ogromną popularnością cieszą się rolety (rzymskie i klasyczne), to jednak duża część osób wciąż skłania się ku zasłonom i firanom. Nic w tym dziwnego. Eleganckie firany i zasłony zapewniają wyjątkowy klimat w domu i wnoszą do niego nutkę ciepła i przytulności. Wbrew pozorom sprawdzają się także we wnętrzach na wskroś nowoczesnych. W sposób niezwykle subtelny przełamują surowość nowoczesnych przestrzeni. A jeśli mowa o firanach i zasłonach, to słów kilka warto wspomnieć o karniszach, które sukcesywnie wracają do mody i bez których piękne zasłony nie mogłyby funkcjonować. Zapomnijcie o karniszach drewnianych, które gościły w domach waszych babć. Dziś na topie są karnisze metalowe, a zwłaszcza karnisze miedziane. W nowoczesnych wnętrzach królują te w wydaniu minimalistycznym – proste w formie i oszczędne w wyrazie. Z jednej strony są one tłem dla takich dekoracji okiennych, jak fikuśne firany, czy strojne zasłony. Z drugiej zaś strony stanowią bardzo smakowitą wisienkę na torcie w ogólnej aranżacji wnętrza.

Wiemy już, że numerem jeden są karnisze metalowe. Czas zatem zastanowić się nad najmodniejszym kolorem. Niby odcień karniszy nie ma dużego znaczenia, a jednak. Wnętrza urządzone w bardzo surowym stylu, z szarymi, białymi lub fioletowymi ścianami,które to są teraz najmodniejsze, polubią karnisze w odcieniach srebra. Wnętrza z dodatkami drewna, zaprzyjaźnią się z karniszami w kolorze złota, które prezentują się bardzo ciekawie i dzięki którym pomieszczenie wydaje się być bardziej luksusowe i wyrafinowane. Jeśli zdarzy się wam urządzić wnętrze będące połączeniem nowoczesności z retro, proponuję wam sięgnąć po karnisze w odcieniu starego złota lub mosiądzu.

Wybierając karnisz, warto zdecydować się na ten nietypowy (w kształcie wielokątów, kwadratu lub trójkąta) aniżeli tradycyjny owalny. Idealnie podkreśli on charakter nowoczesnego wnętrza i pozwoli zaakcentować ważność okna i jego dekoracji. Zamiast karniszy o klasycznych zakończeniach, zdecydujcie się na te w kształcie figur geometrycznych, liści, kryształowych kul.

karnisz metalowy zakończony kulą

karnisze metalowe ze sklepu Nomi; źródło: nomi.pl

karnisz stare złoto zakończony liściem

Karnisze Nomi w kolorach starego złota; źródło: nomi.pl

Karnisze metalowe, w kolorach starego złota i srebra znajdziecie w sklepie NOMI. Ja znalazłam tam bogaty wybór kształtów, kolorów, a także akcesoriów do dekoracji okien w przystępnych cenach. Polecam!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.