Kawa

Ekspresy na kapsułki

Dzięki ekspresom można szybko i w wygodny sposób przygotować smaczną kawę. Ekspresy kapsułkowe znacznie przyspieszają proces zaparzania małej czarnej. Cieszą się coraz większym zainteresowaniem, ponieważ czynność parzenia kawy staje się niemal automatyczna i nie potrzeba większych umiejętności, by delektować się smakiem i aromatem pysznej kawy. Jakie zalety i wady mają ekspresy na kapsułki?

Ekspres na kapsułki

Ekspres kapsułkowy De’Longhi; źródło: www.wartomiec.pl.

Podstawową zaletą ekspresów kapsułkowych jest fakt, iż są proste w obsłudze i nie wymagają od użytkownika żadnych specjalnych umiejętności. Kapsułki zawierają odpowiednio odmierzoną ilość kawy, potrzebną do zaparzenia napoju o wybranym smaku. Jeśli jest się smakoszem kawy z mlekiem, należy wybrać kapsułkę z dodatkową porcją sproszkowanego mleka. Jak przyrządza się kawę w ekspresie kapsułkowym? Wystarczy włożyć kapsułkę w odpowiednie miejsce, włączyć ekspres i czekać na napój. Niektóre ekspresy na kapsułki umożliwiają przygotowanie też gorącej czekolady lub herbaty.

Ekspres do kawy

Ekspres kapsułkowy firmy De’Longhi; źródło: archiwum.allegro.pl.

Wśród zalet ekspresów kapsułkowych wymienia się: ich relatywnie niską cenę, prostotę obsługi urządzenia,  łatwość w utrzymaniu czystości i możliwość uzyskania kawy w wielu smakach. Do wad zalicza się: małą liczbę modeli obsługujących kapsułki, wyższy koszt jednej filiżanki niż w przypadku zwykłej kawy oraz fakt, iż wybór producenta ekspresu tak naprawdę oznacza konieczność korzystania z kapsułek tego producenta. Ponadto w ekspresach na kapsułki nie ma dodatkowych elementów, takich jak młynek do mielenia kawy, ponieważ nie ma opcji, by przyrządzić kawę mieloną czy zwykłą w ziarnach. Do niewątpliwych zalet ekspresów kapsułkowych należy ich oryginalny wygląd. Są to niejednokrotnie modele bardzo nowoczesne, efektownie prezentujące się w nowych kuchniach. Więcej na temat ekspresów na kapsułki można dowiedzieć się pod adresem: www.delonghi.com/pl-pl/produkty/kawa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.