Zastawa stołowa

Jak wybrać zastawę stołową?

Nikt z nas nie wyobraża sobie udanej kolacji czy przyjęcia bez smacznych i aromatycznych potraw. Nie mniej ważne jest także to, w jaki sposób dania zostaną podane na stół. Istotna jest zatem dekoracja talerza, odpowiednio dobrane serwetki, świece i sama zastawa stołowa, które tworzą klimat imprezy i dopełniają całości. Co brać pod uwagę, wybierając odpowiedni serwis obiadowy?

zastawa stołowa

Zastawa stołowa; źródło: www.makro.pl.

Zakup zastawy stołowej wcale nie jest taki prosty jak mogłoby się wydawać. W sklepach stacjonarnych, jak i internetowych jest mnóstwo kolekcji, zestawów porcelany w różnych wzorach, formach i kolorach. Dobra jakościowa zastawa stołowa (kliknij) to spory wydatek, zatem warto wszystko wcześniej przemyśleć. Nie bierzmy pod uwagę jedynie ceny. Czasami lepiej zapłacić więcej, ale mieć produkt od sprawdzonego producenta.

zastawa stołowa obiadowa

Nowoczesny komplet obiadowy; źródło: www.sklep.dajar.pl.

Standardowy serwis zazwyczaj przeznaczony jest dla 12 osób, co oznacza, że w jego skład wchodzi 12 talerzy głębokich, 12 talerzy płytkich i 12 talerzyków deserowych. Niektóre serwisy poszerzone są o wazę, półmiski, sosjerkę, cukiernicę, filiżanki czy salaterki. Kupując taki zestaw mamy gwarancję, że na stole nie będzie niepotrzebnego chaosu i wszystkie elementy będą do siebie idealnie pasować. Na rynku można też kupić serwisy mniejsze – 6-osobowe.

Obecnie z łatwością dobierzemy serwis obiadowy, który stylem i formą będzie pasował do aranżacji naszego salonu albo jadalni. Zestawy klasyczne wyróżniają się dekoracyjnymi, kwiecistymi wzorami w różnych kolorach. Nowoczesne serwisy mają oryginalne formy i występują w różnych, nawet mocno wyrazistych barwach. Zawsze sprawdzi się jednak ponadczasowa biała porcelana, która pasuje zarówno na uroczysty obiad, jak i spotkanie ze znajomymi. Kupując zastawę stołową, warto też sprawdzić, czy komplet można myć w zmywarce. Problem z myciem może pojawić się w przypadku drogich, ręcznie malowanych egzemplarzy. Najlepiej też decydować się na zakup zastawy w realu niż sklepie wirtualnym. Dlaczego? Kupując „na żywo”, nie tylko wszystkie elementy zastawy możemy obejrzeć z bliska, ale  również unikniemy takich rozczarowań, jak nieodpowiedni odcień porcelany.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.