Toster

Jaki toster do kuchni?

Chcesz wybrać toster do kuchni? Koniecznie przeczytaj ten artykuł! O czym pamiętać, wybierając toster? Wygląd, owszem jest ważny, ale trzeba także brać pod uwagę funkcje i łatwość obsługi. Tostery powinny być ładne i dobre, by sprawnie przygotować grzanki. Elegancka obudowa tostera sprawi, że stanie się on ozdobą kuchni. Generalnie tostery można podzielić na cztery rodzaje: pionowe, poziome, zamykane i tunelowe. Czym się od siebie różnią?

Toster tradycyjny

Toster; źródło: www.tefal.pl.

Pod pojęciem „toster” (sprawdź) może kryć się wiele różnych urządzeń. Jeden toster pozwoli nam przyrządzić jajka, inny – podgrzać bułkę. Zasadniczą funkcją tostera jest jednak opiekanie pieczywa. Tradycyjne tostery są niewielkich rozmiarów, a pieczywo wkłada się do nich od góry, w specjalne otwory. Wewnątrz elektryczne grzałki podgrzewają tost. W tosterach poziomych pieczywo wkłada się na ruszt umieszczony między grzałkami. Zaletą tego typu urządzenia jest możliwość położenia dodatkowo szynki albo sera. Zamykane tostery nazywa się często opiekaczami. Pieczywo ogrzewane jest przez dwie, przylegające do siebie metalowe płytki. W takich opiekaczach można czasami wymieniać płyty grzewcze i przygotowywać dania grillowane albo gofry. Najbardziej zaawansowane tostery to tostery tunelowe, najczęściej używane w barach lub restauracjach. Jest to sprzęt specjalistyczny, dużych rozmiarów i drogi.

Toster

Czerwony toster; źródło: www.tefal.pl.

Oprócz rodzaju tostera, jego wyglądu, designu i ceny, należy brać pod uwagę również inne parametry, jak moc, wielkość czy waga. Generalnie, im większy toster, tym więcej grzanek jednorazowo można przyrządzić. Wielkość tostera ogranicza nam jednak miejsce w kuchni. Moc tosterów waha się w granicach od 600 do 1500 W. Im większa moc, tym szybciej będziemy mieć gotowe tosty, ale też większy pobór energii. Dobre tostery mają zazwyczaj regulację mocy, pozwalającą określić intensywność opiekania pieczywa. Wybór tostera do kuchni nie jest skomplikowaną sprawą. W razie wątpliwości i pytań zawsze można zapytać doradcę w sklepie, który na pewno nam chętnie doradzi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.