Zlewozmywak

Jaki zlewozmywak do kuchni?

Zlew to niezbędny element każdej kuchni. Pełni nie tylko funkcje praktyczne, ale może stanowić także ozdobę wnętrza. Do lamusa odchodzą powoli zlewy żeliwne, ciężkie. Aktualne trendy zmierzają w kierunku zlewozmywaków granitowych, marmurowych czy z lekkiej stali nierdzewnej. Można wybierać wśród różnych form, kształtów, barw i wymiarów. Na co się zdecydować? Zlew ze szklaną deską czy z ociekaczem? Jednokomorowy czy dwukomorowy?

Podgrzewacz wody

Gazowe podgrzewacze pojemnościowe; źródło: www.junkers.pl.

Zakup zlewu do kuchni to trudne zadanie, tym bardziej, że dzisiejszy rynek oferuje tyle modeli, że trudno się zdecydować na ten jeden. Zanim dokonamy ostatecznego wyboru, warto się zastanowić, jakie mamy potrzeby. Czy w domu oprócz zlewu będzie zmywarka? Jak często zmywamy ręcznie? Jak duża jest nasza rodzina? Zlew nie tylko musi ładnie wyglądać i pasować do całej aranżacji kuchni, ale powinien być przede wszystkim praktyczny, wygodny, odporny i łatwy do utrzymania w czystości. Najczęściej bierzemy pod uwagę wielkość zlewu, zatem rozważamy, czy kupić zlew:

  • jednokomorowy,
  • półtorakomorowy,
  • dwukomorowy,
  • dwuipółkomorowy.
Podgrzewacz

Podgrzewacz pojemnościowy typu S; źródło: www.junkers.pl.

Jeśli jesteś samotnie mieszkającym singlem, wystarczy zlew z jedną komorą. Jeśli natomiast zmywasz bardzo dużo ręcznie, lepiej rozważyć zakup zlewu z dwiema komorami z dodatkową małą komorą pomocniczą, ułatwiającą mycie sztućców czy warzyw. Kolejny aspekt, nad którym trzeba się zastanowić, to sposób montażu zlewu – czy ma to być zlewozmywak nakładany na szafkę, wpuszczany w blat kuchenny, a może podwieszany pod blatem kuchennym. Do małych, blokowych kuchni najczęściej stosuje się zlewozmywaki nakładane. Najbardziej popularne są zlewy ze stali szlachetnej, nierdzewne, łatwe do czyszczenia. Trzeba zdawać sobie sprawę, że wybrany zlewozmywak powinien komponować się przynajmniej ze strefą zlewozmywakową, a zatem pasować do blatu kuchennego czy wykończenia nad blatem, np. kafelków. Ponadto należy rozważyć, czy w tej strefie nie będzie konieczne zamontowanie podgrzewacza wody. Podgrzewacze zapewniają szybkie przygotowanie ciepłej wody oraz równomierne zaopatrywanie kilku punktów czerpalnych (kliknij). Zlewozmywak to naprawdę istotny punkt kuchni, dlatego warto gruntowanie się zastanowić, co wybrać, abyśmy potem nie żałowali.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.