Firany do salonu

Jakie firany do salonu?

Firanki w salonie spełniają nie tylko funkcję praktyczną, chroniąc przed słońcem czy wzrokiem wścibskich sąsiadów, ale pełnią również, a może przede wszystkim, funkcję dekoracyjną. Kupując firany do salonu, należy najpierw odpowiedzieć sobie na kilka ważnych pytań. W jaki sposób chcemy, by firanka osłaniała nam okno? Z jakiej tkaniny chcielibyśmy mieć firanki? W jakim stylu powinny być firany, by pasowały do wystroju wnętrza?

Firanki

Firanki-panele; źródło: szyciezaslon.bloggg.pl.

Odpowiednio dobrane firany pozwolą stworzyć nam w pomieszczeniu odpowiedni klimat i podkreślą charakter wnętrza. Jeśli podstawową funkcją firan ma być osłaniane przed słońcem i wzrokiem sąsiadów, lepiej zainwestować w gustowne zasłony. Jeśli chcemy je swobodnie zasuwać i rozsuwać, pamiętajmy, by kończyły się około 1,5 cm nad podłogą. Z kolei, gdy chcemy rozjaśnić wnętrze, lepiej kupić firanki. Duża, biała powierzchnia firan sprawi, że wnętrze wyda się jaśniejsze i optycznie większe. Jeśli najbardziej zależy nam na aspekcie dekoracyjnym firan, wówczas najlepiej połączyć zasłony z firanami i poeksperymentować ze sposobem ich upięcia. Trzeba jednak cały czas pamiętać, by dekoracja okienna pasowała do stylu pomieszczenia.

Zasłony

Zasłony do salonu; źródło: firanyonline.pl.

Więcej możliwości mamy, kiedy nasz salon jest urządzony w stylu klasycznym. Tutaj sprawdzą się zarówno białe, proste firany, jak i połyskujące, eleganckie tkaniny, dodające luksusowego charakteru. Salon utrzymany w stylu nowoczesnym wymusza wybór firan prostych, ewentualnie z geometrycznymi wzorami. W przypadku wnętrza w romantycznym stylu warto postawić na kompozycję krótkiej lub długiej, zwiewnej firany oraz sięgających podłogi lub leżących na niej zasłon. Dobrze sprawdzą się tutaj firany w kwiaty lub fantazyjne wzory. Możemy wybierać gotowe firany albo uszyć je na wymiar. Zawsze jednak trzeba mieć na uwadze, by dobrane dekoracje okien stanowiły spójne i harmonijne wykończenie wnętrza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.