Lustro w korytarzu

Lustro – must have w każdym przedpokoju

Lustro stanowi podstawowy element dobrego projektu korytarza czy przedpokoju. Nie wyobrażamy sobie chyba, żeby nie móc przejrzeć się przed wyjściem z mieszkania? Najlepsze jest takie lustro, które umożliwia zobaczenie całej sylwetki. Jakie lustro wybrać do przedpokoju? Co, jeśli nie mamy miejsca w korytarzu na zawieszenie lustra?

Lustro w korytarzu

Lustrzana ściana w przedpokoju; źródło: www.domzpomyslem.pl.

Ile przedpokojów, tyle pomysłów na lustra. Najważniejsze, by lustro było na tyle duże, by objąć naszą całą sylwetkę. Lustra to nie tylko wdzięczny element aranżacyjny przestrzeni, za pomocą którego można powiększyć optycznie małe wnętrza, ale także element istotny, bo funkcjonalny. Jego główną zaletą użytkową jest kontrola wyglądu przed wyjściem, czy dobrze leży na nas ubranie, czy makijaż się nie rozmazał, czy fryzura wygląda tak, jak powinna. Kolejny atut to możliwość rozświetlenia ciemnego przedpokoju. Tutaj jednak też dużo zależy od światła. Lustro to doskonały detal ozdobny, jak i sposób na wyeksponowanie innych ciekawych elementów wystroju.

Lustro

Lustro w czarnej ramie oparte o ścianę; źródło: www.luxlux.pl.

Przedpokój to nasza wizytówka, dlatego warto przemyśleć, w jaki sposób zastosować lustro we wnętrzu. Lustro to nieoceniona wygoda. Może być osobnym bytem. Taka opcja jest możliwa, jeśli dysponujemy wolną ścianą, na której możemy powiesić czy też o którą możemy oprzeć duże lustro, jeśli jest bardzo ciężkie. Nie poleca się opierać lustra tam, gdzie są małe dzieci albo zwierzaki – może to być niebezpieczne. Wybór lustra to nie tylko kwestia jego wielkości, ale także dylemat nad wykończeniem szkła – czy lustro ma być w ramie, jeśli tak, to w jakiej, prostej czy ozdobnej, jeśli nie, to trzeba wybierać fazowane brzegi szkła.

Tam, gdzie nie dysponujemy dużą przestrzenią, lustro może być integralną częścią szafy wnękowej albo drzwi. Szafa z lustrzanym frontem na całej długości i szerokości to naprawdę intrygujący i interesujący motyw. Lustro na drzwiach do pokoju to też ciekawe rozwiązanie, ale trzeba pamiętać, by szkło było trwałe i mocne, by w czasie trzaśnięcia nie zbiło się. Dla odważnych i tych, którzy nie boją się ciągłego polerowania, propozycją może być umieszczenie lustra na całej ścianie. Wtedy nie tylko będziemy mogli cali się przejrzeć od stóp do głów, ale też optycznie powiększymy i poszerzymy przedpokój.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.