Raz, dwa, trzy – nikt nie patrzy!

Pudełka okrągłe do pokoju dziecka; źródło: www.budnet.pl.

Pudełka okrągłe do pokoju dziecka

Dom to najważniejszy plac zabaw dla dzieci. Dla uściślenia – cały dom, w tym sypialnia rodziców. To nie tylko nie niemożliwe. To nieuniknione! Co zrobić, żeby dom był pełen frajdy, a jednocześnie nie było w nim porozrzucanych rzeczy? Dzieci, gdy już się pojawią, są wszędzie. Nie sposób z tym dyskutować. Pojawiają się jak tornado, są równie nieobliczalne i równie skuteczne. Ich droga jest zwykle usłana zabawkami, a często również tym, na co natkną się przy okazji. Dosyć szybko można zauważyć, że potrafią bawić się wszystkim, bez względu na przeznaczenie wybranych rzeczy. My dorośli uświadamiamy sobie to zazwyczaj wówczas, gdy nie ma co zbierać albo gdy właściwie pozostaje już tylko zbieranie… zabawek.

Pudełko uniwersalne AWD Interior; źródło: nomi.pl.

Pudełko uniwersalne AWD Interior; źródło: nomi.pl.

Zbierzmy zatem fakty. Potrzebna jest dobra szafa. Ale sama szafa nie wystarczy. Potrzeba dobrej organizacji wnętrza, dzięki czemu będzie można lepiej zapanować nad porządkiem we własnej sypialni. To proste. Potrzeba rozwiązań do przechowywania, które w razie potrzeby, ale i na co dzień, umożliwią błyskawiczne opanowanie chaosu i posegregowanie go na wieszakach, prawidłach, w przegródkach, na półkach, w szufladach. Przydadzą się również kosze, pudełka plastikowe i kartonowe oraz wsuwane pod łóżka schowki. Uff! Sypialnia gotowa na przyjęcie tornada! I nie ma już znaczenia, czy tornado zechce urządzić sobie kryjówkę w szafie, czy wybierze hasanie po łóżku. Maksimum frajdy przy minimum strat własnych.

Pudełko do przechowywania odzieży, ręczników i innych tekstyliów, wykonane z ekologicznego, oddychającego polipropylenu; źródło: nomi.pl.

Pudełka plastikowe czy z ekologicznego, oddychającego polipropylenu przydadzą się do przechowywania odzieży, ręczników i innych tekstyliów; źródło: nomi.pl.

Funkcjonalne schowki i pudełka umożliwiają szybkie ogarnięcie nieładu w każdym pokoju. Najlepiej kupić kilka pojemników, z których każde przeznaczymy do segregowania innych rzeczy (pudełka na ręczniki, bieliznę, kosmetyki, zabawki itp.). Plastikowe pudełka są o tyle lepsze od tradycyjnych kartonowych, że łatwiej utrzymać je w czystości i są trwalsze. Wybierając pudełka do pokoju czy sypialni, pamiętajmy zawsze o ogólnym stylu pomieszczenia, by pojemniki pasowały do wnętrza i były dodatkowym elementem dekoracyjnym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.