Pasy na ścianach

Ściany w pasy

Jeśli zależy nam na nieszablonowej dekoracji ściany, warto pomalować ją w proste, ale wyraziste geometryczne wzory. Taka aranżacja wnętrza sprawi, że pomieszczenie nabierze nietuzinkowego, fantazyjnego charakteru. Można nakleić tapetę w pionowe albo poziome pasy, ale prawdziwą frajdą jest możliwość samodzielnego pomalowania ścian. Pasy na ścianach to coraz bardziej popularny trend w polskich mieszkaniach i domach. Jak ciekawie zaaranżować wnętrze za pomocą geometrycznych wzorów?

Pasy na ścianie

Pasy na ścianie; źródło: deko-rady.pl.

Jednobarwnie pomalowane ściany wprowadzają spokój i harmonię, ale dla ludzi dynamicznych, żywiołowych mogą wydawać się nudne i monotonne. Z tego też względu jednokolorowe albo dwubarwne ściany ustępują miejsca barwnym motywom, między innymi kolorowym pasom czy szachownicom. Tego typu rozwiązanie idealnie sprawdzi się w nowoczesnych, minimalistycznych wnętrzach, jak i tych urządzonych w stylu skandynawskim.

Pasy na ścianach

Poziome czarno-białe pasy na ścianie; źródło: www.morizon.pl.

Warto zwrócić uwagę na fakt, iż pasy wzdłuż lub poprzek pełnią nie tylko funkcję estetyczną czy dekoracyjną, ale pozwalają również tuszować pewne defekty pomieszczeń i korygować ich proporcje. Pionowe pasy optycznie podwyższą pokój, a poziome sprawią, że wnętrze wyda się wizualnie szersze. Malując jednak ściany w geometryczne wzory, warto jednak zachować umiar, by nie przesadzić z nadmiarem „ozdób”. Szachownica najlepiej prezentuje się na jednej ścianie albo nawet na fragmencie ściany. Cały pokój w paski stałby się męczący dla oka.

W mieszkaniach hołdujących minimalizmowi pasy pojawiają się w odcieniach bieli, szarości i beżu. Dla stylu glamour bardziej charakterystyczne jest połączenie klasycznego duetu – bieli i czerni. Natomiast w nowoczesnych wnętrzach pojawiają się wielokolorowe pasy różnej szerokości. Rozwiązanie bardzo innowacyjne i interesujące, ale odważne. Jeśli chcesz dodać nowego charakteru swoim ścianom, pomyśl o pomalowaniu ich w pasy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.