Zielony pokój dla malucha

Strefa kolorów

Biało-żółty pokój dziecka

Biało-żółte meble do pokoju dziecięcego; źródło: www.dobrzemieszkaj.pl.

Nawet jeśli wyznajemy zasadę ograniczania kolorystyki i liczby przedmiotów w mieszkaniu, nie może ona dotyczyć pokoju dziecięcego. Świat dziecka powinien być barwny. Łatwo jednak o przesadę, dlatego zanim kupimy maluchowi meble i akcesoria, warto się zastanowić, jak uniknąć kiczu i kolorystycznej dysharmonii.

Meble do pokoju dziecięcego

Meble z bohaterami “Kubusia Puchatka”; źródło: www.ekooszczedni.pl.

Niezależnie od tego czy decydujemy się na róż, zieleń czy błękit w pokoju dziecka, pozostaje pytanie: co ma być kolorowe – podłoga, ściany czy może meble? Wielu producentów ma w ofercie kolorowe meble dla dzieci. Łóżeczka, komody i szafy najczęściej są bladozielone, różowe, błękitne czy jasnożółte, ponieważ ostre barwy mogłyby powodować nadmierne pobudzenie. Jednak rodzice rzadko decydują się na ich zakup. Kolor może się znudzić, a z tego powodu raczej nie wymieniamy szafy czy łóżka. Dużym powodzeniem cieszą się natomiast meble białe, które rozjaśniają wnętrze, dlatego oferuje je większość producentów.

Białe meble dziecięce

Białe klasyczne meble do pokoju dziecka; źródło: www.homebook.pl.

Jeśli myślimy o tym, by w przyszłości pokój malucha wyposażyć dodatkowo w biurko czy regał, najbezpieczniej kupić meble lakierowane w naturalnym kolorze drewna. Ciepłe brązowe i miodowe barwy nie rozpraszają i nie denerwują. Ponadto stanowią dobre tło do kolorowych wariacji na ścianie czy podłodze. Decydując się na meble białe lub w kolorze naturalnym, trzeba wziąć pod uwagę fakt, że dziecko potrzebuje kolorystycznych wrażeń w postaci barwnych akcentów – kolorowego dywanu, zasłon czy tapety na ścianie. Do kolorystycznie stonowanych mebli możemy dobrać ozdobne akcesoria albo te same motywy, które będą powtarzały się na tapecie, borderach, dziecięcej pościeli, pledzie, śpiworku czy na komplecie kąpielowym – ręczniku, szlafroku, kosmetyczce.

Jeśli wybierzemy się na zakupy do sklepu oferującego meble i pełną gamę akcesoriów dla dzieci, warto pamiętać, że jeśli zdecydujemy się na produkty z tej samej serii, mamy gwarancję, że pokój malucha będzie utrzymany w jednej tonacji kolorystycznej z dobrze dobranymi barwnymi akcentami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.