http://www.pixiedecor.com

Bezpieczne i zdrowe oświetlenie pokoju noworodka

Gdy przychodzi na świat nowy członek rodziny, wszystko zmienia się jak w kalejdoskopie. Baczniejszą uwagę przykładamy także do aranżacji pomieszczenia, w której będzie przebywał noworodek. Nie bez znaczenia jest oświetlenie, aby maluch czuł się w pokoju komfortowo. Jak zaaranżować przestrzeń w pokoju noworodka?

http://www.pixiedecor.com

źródło: http://www.pixiedecor.com

Montaż oświetlenia  w bezpiecznym miejscu

Bez względu na to, jaki rodzaj oświetlenia wybierzemy, powinno się je zamontować w bezpiecznym dla noworodka miejscu. Koniecznie musi to być przestrzeń niedostępna dla dziecka. Nie ma mowy o wiszącym kablu w pobliżu łóżeczka lub szklanym i rozgrzanym kloszu lampki na wysokość rączek malucha. Wszystkie kable powinny być starannie zabezpieczone i schowane przed raczkującym dzieckiem.

źródło: http://www.pixiedecor.com/

źródło: http://www.pixiedecor.com/

Światło dające półmrok w nocy

W brzuchu mamy nie jest jasno, dlatego ważne jest to, aby noworodek czuł się w pokoju komfortowo. Małe dzieci będą czuć się bezpiecznie, jeżeli będą spać przy zaciemnionym świetle, które zapewnią dobrej jakości lampki nocne. Ważne jest to, aby to nie było rażące światło, które podrażni wrażliwe oczka. Uwaga! Nie jest dobrym pomysłem pozostawienie włączonej lampki przez całą noc, ponieważ ciemność w pokoju, w którym przebywa nowy członek rodziny ma ogromne znaczenie w rozwoju jego narządu wzroku. Przydadzą się zatem takie modele lampek nocnych, które mają funkcje czasowego wyłącznika.

źródło: http://www.pixiedecor.com/

źródło: http://www.pixiedecor.com/

Ciepłe światło do zabawy w dzień

Światło ogólne (najczęściej jest to żyrandol lub lampa sufitowa) powinno doświetlać całe pomieszczenie w sposób najbardziej zbliżony do dziennego. Bardzo dobre będzie światło ciepłe z żarówki białej, ale nie przezroczystej. Do zabawy i odpoczynku warto wybrać żarówki dające przyjazne i zbliżone do naturalnego światło dzienne. Na opakowaniu powinna znaleźć się następująca symbolika – CDL, co oznacza, że jest to barwa światła dzienna. Warto także rozważyć montaż oświetlenia punktowego, co pozwoli swobodnie przewijać dziecko w nocy i nie zbudzić drugiego rodzica, który śpi w pobliżu łóżeczka noworodka. Godna polecenia jest lampa podłogowa na długim ramieniu posiadającym możliwość regulowania kąta padania światła.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.