Jaka lampa do szarej sypialni?

Szara sypialnia to hit aranżacyjny ostatnich lat. Wnętrza polskich domów coraz częściej przypominają skandynawskie przestrzenie, w których dominują barwy inspirowane naturą, takie jak szarości, beże, brązy i biele. Nie ma w nich miejsca na przypadkowość, zbędne bibeloty i nadmiar tekstyliów. Wszystkie elementy tworzą spójną kompozycję sprzyjającą odpoczynku, odprężeniu i wyciszeniu. Niebagatelne znaczenie odgrywa tutaj również oświetlenie.

Szarości nigdy dość

 źródło: artseries.pl

źródło: artseries.pl

Szarość szarości nierówna – tę zasadę należy zapamiętać na etapie wyposażenia wnętrza sypialni. Jeżeli zdecydujemy się na określony odcień koloru ściany, warto być konsekwentnym. Godne polecenia są odcienie ciepłe i jasne do wnętrz, w których śpimy. Szary kolor na ścianach dobrze będzie komponował się z jasnymi lampami posiadający abażur o odcieniu zbliżonymi do ściany. Dopasowana barwa lampy do koloru ścian lub np. żaluzji i narzuty będzie prezentować się szalenie elegancko. Jasne i ciepłe szarości pozwolą stworzyć przytulną atmosferę w sypialni i optycznie powiększą wnętrze.

Szarość w parze z bielą

źródło: Muratordom.pl

źródło: Muratordom.pl

Ponadczasowość bieli jest szczególnie zauważalna we wnętrzach skandynawskim. Jej obecność sprawia, że pomieszczenia wydają się jasne, czyste, ale także minimalistyczne. Bieli od kilka lat towarzyszy jasne drewno. Duet ten ma swoje pięć minut w aranżacji wnętrz inspirowanych tym co jest bliskie naturze. W szarych sypialniach dobrze więc prezentują się białe lampy wiszące na suficie i ulokowane nad łóżkiem lub na szafce nocnej. Szary w połączeniu z białym i drewnem kreują przestrzeń sprzyjającą odprężeniu. W takim miejscu można poczuć się bezpiecznie, wyciszyć się i zrelaksować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.