Kolorowe lampiony do pokoju dziecka

Jeżeli szukasz prostego i zarazem taniego pomysłu na udekorowanie pokoju dziecka, to proponuję zakup papierowych lampionów. Kolorowe oświetlenie powieszone pod sufitem stworzy niezwykłą dekorację przestrzeni. Tego typu oświetlenie możecie spróbować wykonać sami.

DSC_0837Czasami tak niewiele trzeba, aby odmienić wnętrze naszego domu. Wasze dzieci z pewnością uwielbiają nowości, dlatego warto wprowadzić małą zmianę w ich pokoju. Tego typu oświetlenie dekoracyjne możecie zrobić razem ze swoją pociechą. To świetny sposób na wspólną zabawę.

Jeden duży lampion sufitowy lub kilka małych lampionów powieszonych przy oknie – to tylko niektóre propozycje na dekoracyjne oświetlenie.

Papierowe lampiony kojarzą się z kulturą orientalną. Umieszczając w nich świecę, można uzyskać delikatne i subtelne światło, które będzie budowało klimat nie tylko w pokoju dziecka, ale również w sypialni czy w salonie. A oto mały instruktaż – jak wykonać prosty lampion.

38a51740bbb878a0b913c9a93e2359c4Krok 1.

Kolorowy papier bibułkowy lub tekturowy należy pociąć na mniejsze kawałki. Potrzebny będzie balon, który nadmuchujemy, wiążemy nitką i smarujemy cały cienką warstwą kleju biurowego. Na wierzch nakładamy kilka warstw kolorowego papieru. Następnego dnia, po upływie ok. 24 godz. balon powinien być suchy.

Krok 2.pink-pom-poms-over-crib

Gdy balon jest suchy, a papier sztywny, należy przeciąć balon i wyciągnąć gumę z “wnętrza” papierowej kuli. Następnie za pomocą nożyczek do papieru trzeba odciąć część gumy, która wystaje i uformować dno lampionu za pomocą nożyczek. Gdy papier nabierze kształtu nieregularnej kuli, będzie gotowy do ozdoby. Można na nim namalować farbami ulubione postacie z bajek lub proste wzorki. Warto dokleić do niego elementy z kolorowych wyklejanek lub filcowe kształty.

 Innym ciekawym pomysłem jest papierowy abażur na lampkę do pokoju dziecka, który będzie uroczo wyglądał, gdy postawimy na parapecie kolorowy element dekoracyjny. Wystarczy przygotować papierowy rulon i nałożyć go na żarówkę.

Lampiony nie muszą być w formie regularnych kul, możecie również poprzyklejać na balonie porwaną bibułkę. Lampion będzie wyglądał, jak postrzępiona kula.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.