Lampy podłogowe do czytania

Lampy podłogowe nadają unikalnego charakteru wnętrzom. Wprowadzają niepowtarzalny styl do salonu i sypialni. W każdym z tych pomieszczeń prezentują się interesująco, bo są nieodłącznym elementem dekoracyjnym przestronnych wnętrz. Mogą również doświetlać przestrzeń przeznaczoną do czytania książki, np. biurko, kanapę lub fotel. Lampy podłogowe to idealne połączenie prestiżu z funkcjonalnością. Oto kilka inspiracji.

biała lampa podłogowa - klasyk aranżacji wnętrz

biała lampa podłogowa – klasyk aranżacji wnętrz (źródło: www.beliacini.pl)

Oświetlenie podłogowe jest źródłem zjawiskowego światła, które stworzy niepowtarzalny klimat oraz wprowadzi wyjątkowy nastrój. Zagospodarowuje przestrzeń, zastępuje zarówno źródła światła punktowego, jak i dziennego. Lampy podłogowe są rozwiązaniem niezwykle atrakcyjnym wizualnie. Pasują zarówno do pomieszczeń urządzonych z duchem dawnej epoki, jak i minimalistycznych, nowoczesnych przestrzeni. Wiele z nich ma proste kształty, które mimo takiej formy są najważniejszym dodatkiem aranżacyjnym salonu.

lampa na ramieniu (źródło: sfmmeble.pl)

lampa na ramieniu (źródło: sfmmeble.pl)

Na rynku znajdziemy bogatą galerię lamp przeznaczonych do czytania. Ostatnim hitem jest biała duża lampa na długim ramieniu lub na nóżce. Wiele modeli ma tekstylny abażur, który może mieć różne kolory. Największym zainteresowaniem cieszą się jednak modele o standardowych odcieniach, tj. bieli, szarości, kremu i czerni. Warto wybrać takie, które mają nieprzeźroczysty abażur. Wybierając lampę podłogową, którą będzie służyła do czytania, należy wziąć pod uwagę barwę światła. Najlepsza do czytania będzie oczywiście barwa światła dzienna o temperaturze barwowej od 500 do 6500 K (takie oznaczenie powinno być widoczne na żarówce).Istotne jest również ustawienie lampy. Powinna być zlokalizowana z boku i nieco z tyłu, a światło nie może świecić bezpośrednio w oczy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.