Must have w salonie: latarnie

Ostatnio szalenie modnymi dekoracjami nowoczesnych salonów są lampiony i latarnie o prostej formie i o zwykłe białej kolorystyce. Nic w tym dziwnego, bo światło punktowe potrafi dodać charakteru każdemu wnętrzu. Dawniej miejscem, w którym lampiony i latarenki wiodły prym były balkony, werandy i altanki ogrodowe. Dziś przeszły na salony i śmiało zdobią komodę, parapet i ławę.

Romantyczny zakątek salonu

źródło: http://ladnydom.pl

źródło: http://ladnydom.pl

Jeżeli zależy nam na zbudowaniu romantycznej atmosfery w salonie, warto zainwestować w światło dające przyjemny półmrok. Wszelkiego rodzaju lampiony, lampki, świeczki i latarenki – to wszystko przyda się do pomieszczenia, w którym chcemy zbudować magiczny klimat. Nasz zwykły salon, w którym oglądamy telewizję, pracujemy przy komputerze oraz układamy klocki z dzieckiem może wieczorem zmienić się w pomieszczenie pełne romantyzmu – tylko dla dwojga. Świetnym pomysłem jest ustawienie szklanych lampionów, które oddadzą światło zapewniające wyjątkowy nastrój. Ustawione na stole lub ławie będą stanowiły piękną dekorację romantycznej kolacji, a umiejscowione na parapecie i zaświecone o zmierzchu będą wspaniałą dekoracją.

źródło: http://www.vogueva.pl/

źródło: http://www.vogueva.pl/

Metalowe i drewniane latarnie

Najpopularniejsze są małe, metalowe latarenki posiadające 4 szybki i rączkę. Można je dostać w bogatej kolorystyce; najbardziej popularne są dziś białe, szare i czarne, bo idealnie współgrające ze stylistyką nowoczesnych wnętrz utrzymanych w duchu skandynawskim. Zwykle są to proste modele i bez żadnych ozdób w różnej wielkości. Wśród metalowych latarenek można znaleźć także bardziej dekoracyjne modele, np. ozdobione elementami dla uzyskania specjalnego efektu cieni bądź z ażurowym daszkiem. Alternatywą dla metalowych dekoracji są drewniane – pomalowane na dowolny kolor lub po prostu polakierowane. Sprawdzają się w marynistycznych wnętrzach, nawiązują do dalekich wypraw i morskiego designu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.