Oświetlenie do nowego mieszkania

Jeśli jesteście na etapie wykończenia mieszkania, z pewnością staniecie przed wyborem oświetlenia. Nierzadko o lampach i żyrandolach przypominamy sobie dopiero wtedy, gdy zauważymy samotnie zwisające żarówki z sufitu. Nie zostawiajmy na koniec zakupu oświetlenia, tylko zajmijmy się jego wyborem, gdy wyposażamy pokój w meble i inne dodatki. Do nowoczesnych wnętrz pasują nowoczesne lampy w stylu skandynawskim, industrialnym i loftowym. Ulubieńcy klasycznych aranżacji znajdą również coś dla siebie na rynku oświetleniowym.

Śródmieście Wilanów

Śródmieście Wilanów

Projekt oświetlenia wnętrza mieszkania

Jeszcze przed rozpoczęciem prac wykończeniowych należy wykonać dokładny projekt rozmieszczenia lamp, kinkietów, diód sufitowych i innych źródeł światła, które mają znajdować się w pomieszczeniu. Dzięki temu unikniemy w przyszłości kucia ścian, aby poprowadzić przewód elektryczny do kąta, w którym chcemy postawić np. lampę podłogową. Musimy dokładnie wiedzieć, jakie będą funkcję pomieszczeń w nowym mieszkaniu. Weźmy pod uwagę układ pokoju i strony światła. Znaczący jest także kolor ścian i ustawienie mebli. Warto również wziąć pod uwagę konieczność zamontowania świateł punktowych, np. w postaci kinkietów, spotów sufitowych, etc. Znając ustawienie mebli, możemy stwierdzić, czy lampa będąca głównym źródłem światła, powinna być powieszona w centralnym punkcie sufitu lub może należałby ją powiesić nad stołem lub ławą? Czasami lepszym rozwiązaniem okazuje się ulokowanie kilku małych lamp rozmieszczonych w różnych punktach pokoju.

Oferta nowych mieszkań w Warszawie

Oferta nowych mieszkań w Warszawie

Kupując nowe mieszkanie, czeka nas wiele zagadnień do rozważenia zanim rozpoczniemy remont. Wiele nowych osiedli, jak np. mieszkania na Wilanowie w Warszawie oferuje lokum urządzone w duchu nowoczesności (sprawdź). Myślę, że w tych mieszkaniach nie musicie się martwić o to, że trzeba będzie budować kolejną linie kabli elektrycznych, aby doprowadzić je do punktów pomieszczeń, w których mają być dodatkowe źródła światła, np. lampa podłogowa czy kinkiet na łóżkiem w sypialni. Tak niestety bywa w mieszkaniach z rynku wtórnego, zwłaszcza z wielkiej płyty, w których remont nierzadko wiąże się z ułożeniem nowej instalacji elektrycznej lub dobudowaniem kabli w celu montażu kolejnych gniazdek. Jedno lub dwa gniazdka na pokój to standard w starych blokach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.