Oświetlenie do wnętrz w stylu dark nordic

Szalenie modny styl skandynawski wiedzie prym wśród trendów aranżacyjnych w polskich domach. Pojawia się w coraz to nowej odsłonie, ostatnio na tapecie jest „dark nordic” – to eksperymentalna wersja stylu skandi, która przełamuje szarość, biel i czerń wyrazistymi kolorami zaczerpniętymi z natury, tj. bordo, granatem i brązem. Tego typu barwy występują nie tylko na ścianach, ale także na materiałach wykończeniowych i meblach. Nie bez znaczenia w trendzie dark nordic jest oświetlenie.

źródło: http://www.home-designing.com/

źródło: http://www.home-designing.com/

Mocne akcenty granatu  w darc nordic

Aranżacje wnętrz nie lubią stagnacji. Wielu architektów powie, że skandynawski design jest wciąż na tapecie, ale potrzebuje ewolucji. Jasne kolory i przytulne aranżacje są bezpieczne i ponadczasowe, trzeba je jednak modyfikować. Dlatego do wnętrz skandynawskich wkraczają antracytowe i granatowe detale. Nie brakuje także złotych i miedzianych elementów.  Dodatki w granatowej odsłonie wyglądają bardzo elegancko, bo odcień ten mimo że chłodny, to także jest bardzo dostojny i niesztampowy. Nic więc dziwnego, że producenci oświetlenia, śledząc trendy aranżacyjne tego sezonu, oferują także lampy w tej kolorystyce. Być może niektórym znudziły się białe, szare i czarne dekoracje świetlne. Granatowe lampy zarówno te stojące, jak i wiszące zyskują na bliższym poznaniu. Docenili je już dekoratorzy wnętrz, znajdując dla nich miejsce w stylu dark nordic.

 

źródło: http://www.home-designing.com

źródło: http://www.home-designing.com

Dark nordic w połączeniu ze stylem glamour

W stylu dark nordic jest także miejsce dla ciemnej zieleni i bordo, które kojarzą się z klasycznymi wnętrzami z XIX wieku. Bogato zdobione komnaty królewskie i magnackie charakteryzowały się nadmiarem kolorystyki rubinu i bordo. Okazuję się, że barwy te będą dobrze wyglądać ze skandynawską bazą, tj. z szarością lub bielą. Dobrze w tej aranżacji odnajdą się elementy stylu glamour, np. świetliste i pokaźne żyrandole lub lśniące lampy wiszące nad stołem. W stylu dark nordic jest miejsce także na lampiony, latarenki i świece, które budują magiczną przestrzeń sprzyjającą odpoczynkowi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.