Oświetlenie podłogi – hit nowoczesnych aranżacji

Szukasz pomysłu na designerskie oświetlenie wnętrza? Oświetlenie podłogi to elegancki sposób na zapewnienie dodatkowego źródła światła, które najczęściej montuje się w łazience, kuchni, przedpokoju lub wzdłuż schodów.  Najczęściej przymocowuje się je niską nad podłogą lub montuje punktowo na płytki lub panele.

źródło: BUDUJESZ.info

źródło: BUDUJESZ.info

Oświetlenie podłogowe LED

Umiejętnie dobrany system świetlny pozwoli na wykreowanie wnętrza o niecodziennej aranżacji. Diody LED umiejscowione punktowo w niektórych punktach naszego domu podkreślają dekoracyjne ściany lub materiały, które je wykańczają, np. białą cegłę, kamień lub marmur. Za pomocą odpowiednich sterowników, można dokładnie doświetlić ważne elementy wnętrza, np. schody, drzwi, włączniki  lub po prostu dodać aranżacji innowacyjnego charakteru, montując punktowo diody LED nad drewnianą podłogą. W wielu domach oprawy punktowe oświetlające podłogę mają na celu „wytyczenie” drogi do toalety lub łazienki w długim przedpokoju czy korytarzu domu. To rozwiązanie, które jest szczególnie doceniane nocą.

źródło: Lazienka.pl

źródło: Lazienka.pl

Oprawy podłogowe do oświetlenia LED

Na rynku dostaniemy różnego rodzaju żarówki LED, które montuje się w deski podłogowe, parkiety, panele lub listwy. Jednak zawsze oznacza to ingerencję w inny materiał budowlany. Warto zatem rozważyć montaż opraw podłogowych już na etapie budowy domu i planowania rozmieszczenia oświetlenia. Najwygodniejszym sposobem oświetlenia podłogi jest przymocowanie diód LED na ścianie kilkanaście centymetrów nad podłogą.  Największą ich zaletą jest to, że pobierają mało energii o niskim napięciu oraz nie nagrzewają się, a to sprawia, że są bardziej bezpieczne dla dzieci, bo dotknięcie ich nie grozi oparzeniem skóry. Diody LED są wytrzymałe i odporne na niszczenie, wiele osób montuje je na terakocie w pobliżu kabin prysznicowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.