Oświetlenie ściany z kamienia dekoracyjnego: kilka inspiracji

Kamień gipsowy króluje na ścianie w salonie, w sypialni czy w przedpokoju. To jeden z najnowszych trendów wykończeniowych we wnętrzach w stylu nowoczesnym, chociaż dobrze wpisuje się także w aranżacje klasyczne i tradycyjne.  Nic dziwnego, bo wygląda szalenie ekskluzywnie, jest dobrze wyeksponowany, zatem dodaje dodatkowych walorów wizualnych każdemu pomieszczeniu. Bez względu na to, jaki kamień do dekoracji ściany wybierzemy, pamiętajmy, że będzie prezentował się niebanalnie, gdy oświetlimy go dodatkowo za pomocą diód led lub innych rozwiązań. Poniżej kilka inspiracji, które mogą Wam się przydać podczas aranżacji waszego „gniazdka”.

Jeżeli kamień znajduje się w salonie, to warto pomyśleć o zamontowaniu dodatkowych elementów świetnych na ścianie i to z kilku powodów. Po pierwsze, doświetlimy strefę relaksu, im więcej ciepłego światła tym lepiej dla naszego organizmu. Po drugie, jeżeli lubimy oglądać telewizor w nastrojowej oprawie świetlnej, to rozwiązanie sprawdzi się w 100%. Po trzecie, gdy umieścimy źródła światła na ścianie, przy której stoi kanapa lub ulubiony fotel, w którym zazwyczaj czytamy, to również sprawdzi się nie tylko dekoracyjnie, ale także funkcjonalnie. Zatem montaż punktowego oświetlenie w salonie z kamienną ścianą umożliwi także wykonywanie codziennych czynności.

oświetlenie ściany w salonie - kilka kinkietów przytwierdzonych do sufitu (źródło: www.domideco.pl)

oświetlenie ściany w salonie – kilka kinkietów przytwierdzonych do sufitu (źródło: www.domideco.pl)

Tak samo, gdy zamontujemy je w innych pomieszczeniu, w którym znajduje się kamień gipsowy. W przedpokoju może stać się alternatywą dla światła głównego (zazwyczaj lampy wiszącej lub kinkietu), a w sypialni zbuduje nastrój odprężenia i relaksu. Tego typu rozwiązanie możemy także wykorzystać na klatce schodowej. Tutaj diody led ulokowane na schodach wyglądać będą szalenie atrakcyjnie. Zamiast rozwiązań ledowych, możemy wykorzystać także oświetlenia halogenowe lub zdecydować się na montaż subtelnych kinkietów, które zamontowane zostaną w kilku punktach ściany. Zarówno kinkiety, jak i diody led montuje się bezpośrednio do sufitu lub na kamień.

efektowne oświetlenie ściany z kamienia za pomocą halogenów (źródło: 123budujemy.pl)

efektowne oświetlenie ściany z kamienia za pomocą halogenów (źródło: 123budujemy.pl)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.