Oświetlenie stref sypialni

Ważnym elementem aranżacji wnętrza sypialni jest oświetlenie, które powinno budować nastrój i tworzyć przytulną atmosferę. Pierwszoplanową rolę odgrywają w nim lampy podłogowe i lampki nocne. Nie bez znaczenia są także kinkiety i stylowe żyrandole. Na rynku znajdziemy wiele rozwiązań oświetleniowych do sypialni. Nietuzinkowe i stylowe oświetlenie kupimy w markecie budowlanym Nomi.

W pomieszczeniu, w którym chcesz odpocząć po ciężkim dniu, pozwól sobie na odrobinę relaksu i zdecyduj się na kilka źródeł światła do każdej części twojej sypialni. Pomieszczenie jest podzielone na strefy: łóżka, toaletki oraz szafy, które można oświetlić z różnym natężeniem. 

Stylowy żyrandol do sypialni w stylu nowoczesnym (źródło:Pinterest)

Stylowy żyrandol do sypialni w stylu nowoczesnym (źródło:Pinterest)

W sypialni potrzebne jest jedno główne światło znajdujące się na suficie i kilka dodatkowych punktów dających rozproszenie. W łóżku nie tylko śpimy, ale i relaksujemy się przy książce. Potrzebna będzie oświetlenie umożliwiająca wieczorne czytanie. Mogą to być zwykłe lampki stojące na szafce obok łóżka lub ledowe punktowe, umiejscowione na ścianie. Efektownym rozwiązaniem są lampki przymocowane do sufitu.  Ponadto bardzo wygodne są lampki nocne emitujące ciepłe i miękkie światło, sprzyjające romantycznej atmosferze.

Lampka nocna ze ściemniaczem dotykowym (źródło: www.lampy-kinkiety-oswietlenie.dom.pl)

Lampka nocna ze ściemniaczem dotykowym (źródło: www.lampy-kinkiety-oswietlenie.dom.pl)

Przy toaletce warto ustawić lampę stojącą jako element dekoracyjny naszej sypialni. Podłogowe akcesoria posiadają ten atut, że można zmieniać ich rozmieszczenie w zależności od upodobań i długości kabla. W kobiecym pomieszczeniu nie może zabraknąć oświetlenia do wykonania porannego makijażu. Może nim być podświetlane ledowo lustro. Światło nad nim powinno być mocne. Alternatywą dla rozwiązań ledowych są kinkiety po obu stronach lustra.

Lampa podłogowa (źródło:www.nomi.pl)

Lampa podłogowa (źródło:www.nomi.pl)

W każdej sypialni znajdzie się miejsce na szafę, którą najlepiej oświetlić ledami, zapalającymi się w momencie otwierania drzwi. Pozwoli to nie obudzić drugiej połówki światłem głównym i bez większych przeszkód poszukać ulubione ubrania. Ważnym elementem aranżacyjnym sypialni są lampy sufitowe i wiszące, które najlepiej sprawdzają się jako światło główne.

Oświetlenie sypialni w formie gwiazdek (źródło:Pinterest)

Oświetlenie sypialni w formie gwiazdek (źródło:Pinterest)

Ciekawym pomysłem na oświetlenie sypialni jest gwiezdne niebo nad łóżkiem, które nada wyjątkowego wystroju pomieszczeniu. Przy wyborze lamp, żyrandoli, kinkietów weźmy pod uwagę kolor ścian, rodzaj mebli oraz styl aranżacji. Sypialnia powinna być pomieszczeniem monochromatycznym, w którym kolor światła tworzy spójną całość z odcieniem ścian.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.