Oświetlenie w stylu hampton

Wnętrza w stylu hampton są bardzo spokojne, przytulne i wyciszające. W takich pomieszczeniach dobrze się śpi, czyta i po prostu odpoczywa po intensywnym dniu pracy. Nie bez znaczenia jest oświetlenie, które buduje wrażenie przytulności, ciepła i sprzyja odpoczynkowi. Poniżej kilka inspirujących aranżacji oświetleniowych w stylu hampton.

oświetlenie jadalni w stylu hampton

źródło: http://yespleaseblog.co

Lampy są bardzo istotnym elementem wyposażenia wnętrz. Podkreślają one stylistykę pomieszczeń, które trochę wyglądają jak obrazek z żaglówką i kołem ratunkowym.  Wszak klimat morski jest inspiracją dla aranżacji w stylu hampton. Jest w nich miejsce na koszyki z wikliny, tkaniny w marynistyczne motywy, pufy z lin okrętowych i przede wszystkim duże lampy, które niekiedy są kropką nad „i” w całej aranżacji. Szklane lampy sufitowe powieszone jedna obok drugiej są świetnym dodatkiem aranżacyjnym i źródłem światła nadającego przytulny klimat wnętrzom.

oświetlenie kuchni w stylu hampton

źródło: http://coastal-style.blogspot.com

Lampy w stylu hampton są wykonane zwykle ze szkła w połączeniu z metalem. Ich kolorystyka jest bardzo charakterystyczna – zazwyczaj biel, srebro i niekiedy czerń. W hamptonowskich wnętrzach jest także miejsce na lampy o kolorystyce rozbielonego niebieskiego, który buduje konotacje związane z wakacjami nad morzem, błogim odpoczynkiem i błękitnym niebem.  Wnętrza te łączą w sobie elegancję z totalnym luzem, powiązanym ze światem natury. W takiej przestrzeni wszystkie dodatki tworzą kompozycję marynistyczną, w której nie ma miejsce na przesadę i przepych.

oświetlenie na stoliku w salonie w stylu hampton

źródło: http://skleposwietleniowy.pl

Lampy w stylu hampton mają przyciągać uwagę. W jadalni powieszone nad stołem, w kuchni nad wyspą, a w salonie na środku sufitu. Charakterystyczne dla tej stylistyki są lampy stołowe – ustawione na komodzie, specjalnym stoliku lub  na biurku zdobią wnętrze niejednego salonu.  Ich abażury są oczywiście jasne i wykonane z płótna lub szklane o prostej formie geometrycznej. Przyciągają wzrok swoją wielkością oraz umiejętnym łączeniem nowoczesności z klasycznością. Abażury zdobione marynistycznymi wzorami, np. pasami są świetną dekoracją wnętrz w klimacie nadmorskim.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.