źródło: dom.trojmiasto.pl

Pierwsza lampka biurkowa dla dziecka

Początek września nieodłącznie wiąże się z rozpoczęciem roku szkolnego. Dla wielu rodziców to czas zakupów akcesoriów i artykułów biurowych. Jednym z nich jest lampka, bez której codzienne odrabianie lekcji, czytanie i pisanie przy biurku jest męczące i przede wszystkim niezdrowe. Warto więc wybrać model ergonomiczny emitujący światło. Trzeba także zwrócić uwagę na design tego akcesorium, bo starsze dziecko może zapragnąć modelu inspirowanego ulubionymi bajkami, grami i postaciami z kreskówek. Na szczęście rynek oświetleniowy jest bogaty w różnego rodzaju produkty i każdy rodzic powinien znaleźć coś, co uszczęśliwi ich dziecko.

chłopiec odrabia lekcje przy biurku na którym świeci się lampka biurkowa

źródło: dom.trojmiasto.pl

Tylko LED

Nie jest tajemnicą, że barwa światła ma ogromne znaczenia dla wzroku. Nasze dzieci niekiedy godzinami siedzą przy komputerze, wmawiając rodzicom, że uczą się, projektują lub rysują do szkoły. W okresie jesienno-zimowym dobra lampka na biurko jest niezbędnym elementem wyposażenia pokoju dziecka. Dobra lampa, czyli taka, która emituje światło przypominające światło dzienne. Taki efekt jest w stanie osiągnąć żarówka halogenowa oraz ledowa. Tę drugą polecam szczególnie do pokoju dziecka, ponieważ nie rozgrzewa się tak, jak halogen, zatem nie musimy się obawiać, że maluch poparzy się podczas przesuwania lub przestawiania lampki. Na rynku znajdziemy żarówki energooszczędne, które świecą zarówno ciepłym, jak i zimnym światłem. Modele warte zakupy, ponieważ są to wydajne żarówki świecące latami niezmienioną barwą. Ich największą zaletą jest jednak energooszczędność, o czym pisałem kilka razy na tym blogu.

Ruchome ramie

Zastanawiając się nad kształtem lampki, warto zwrócić uwagę na to, czy ma ruchome ramię. To świetny element każdego modelu, który pozwala sterować źródłem światła. Mając lampkę z regulowanym ramieniem, możemy przybliżać i oddalać światło od blatu biurka, dostosowywać kąt jego padania do wzrostu dziecka i sposobu pisania (lewo- lub praworęczne) oraz powierzchni biurka. Lampka ta jest bardzo uniwersalna i sprawdzi się w każdym pokoju dziecka przez długie lata.

Oczywiście to nie wszystkie „parametry” lampki szkolnej, na jakie warto zwrócić uwagę podczas zakupu urządzenia. Ważne jest także to, aby lampa była lekka i stabilna. A jeszcze ważniejsze, by podobała się naszemu dziecku i inspirowała do czytania przy biurku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.