Pomysł na romantyczne oświetlenie sypialni

Sypialnia to szczególne miejsce w naszym domu – to tutaj chcemy się wyciszyć, zrelaksować i odpocząć po aktywnym dniu w pracy. Z pewnością to przestrzeń, w której musimy czuć się komfortowo i przyjemnie. To także pomieszczenia, w którym spędzamy chwile z ukochaną osobą. Warto zatem zadbać o to, aby była miejscem nastrojowym i romantycznym.  Ważną rolę w budowaniu atmosfery tego pomieszczenia odgrywa oświetlenie.

 

Łagodne oświetlenie lampek nocnych

Bez względu na to czy sypialnia jest urządzona w nowoczesnym czy klasycznym stylu, ważne znaczenie w budowaniu przyjemnego nastroju odgrywa nastrojowe światło emitowane przez lampki nocne. Najlepiej sprawdzają się tradycyjne rozwiązania – lampki nocne ustawione zaraz przy łóżku na szaflach nocnych. Obecnie wiele minimalistycznych aranżacji zakłada umieszczenie lampek na ścianie – tak, aby światło padało bezpośrednio z góry nad głowami osób znajdujących się w łóżku. Zwykle są to różnego rodzaju kinkiety ścienne o prostej formie. Lampki nocne ustawione obok łóżka powinny emitować łagodne światło, wprowadzające intymny nastrój. Obecność lampek w sypialni sprawia, że wnętrze prezentuje się przytulniej.

źródło: apartmentmailbox.com

źródło: apartmentmailbox.com

Dodatkowe punkty świetlne

Zadaniem oświetlenia w sypialni jest wprowadzenie atmosfery idealnej do wypoczynku. Wiele osób montuje dodatkowo oświetlenie akcentowe oraz punktowe, umiejscowione w różnych punktach pomieszczenia.  Ledy emitujące ciepłą barwę dają piękne światło przywołujące konotacje zachodzącego słońca. Dzięki rozmieszczeniu punktowego światła w kilku miejscach sypialni, uzyskamy nastrojowy klimat. Diody LED możemy umieścić na suficie lub nad toaletką. W romantyczny nastrój przenoszą także nastrojowe światełka zlokalizowane na suficie, wyglądające jak świecące gwiazdy na niebie. Tego typu iluminacje świetlne można kupić w wielu sklepach z oświetleniem wnętrz.  Przyjemny klimat stworzą także świecące kule cotton balls powieszone nad łóżkiem w sypialni lub ułożone na komodzie. Jednym z najbardziej romantycznych źródeł światła są świece, które warto ustawić na komodzie.

źródło: http://www.happinesscreativity.com

źródło: http://www.happinesscreativity.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.