Sufit podwieszany w salonie – to trzeba wiedzieć!

Sufit podwieszany w salonie daje wiele możliwości aranżacyjnych. Przede wszystkim pozwala stworzyć niepowtarzalną atmosferę sprzyjającą odpoczynkowi, oglądaniu telewizji oraz wspólnemu imprezowaniu. Dzięki różnorodności koloru światła można podkreślić dekoracyjny charakter salonu. Wybierając oprawy świetlne do instalacji w podwieszanym suficie, warto zwrócić uwagę na kilka aspektów. Oto one.

Po pierwsze, regulowanie kierunku padania światła

Kupując oprawy świetle do salonu, wybierzmy modele ledowe, których wielkość będzie dostosowana do wysokości przestrzeni. Gotowe zestawy LED do oświetlenia sufitu można kupić w wielu sklepach. W jego skład wchodzi taśma LED – zwykle jedno- lub wielokolorowa oraz  zasilacz LED – powinien być instalacyjnie dobrany do ilości oświetlenia.  Chyba że zdecydujemy się na inne rodzaje oświetlenia, np. belki świetlówkowe, ale one są mniej energooszczędne niż taśmy ledowe i powoli odchodzą do lamusa 😉

źródło: Homesquare.pl

źródło: Homesquare.pl

Po drugie, oprawy ledowe o obniżonym napięciu

Ważne jest to, aby oprawy  ledowe montowane w suficie podwieszanym miały obniżone napięcie – do 12 lub 14 V. Nierzadko potrzebny będzie transformator, zatem konieczne jest dokładnie oznaczenie otworu, przy którym powinien się znajdować.

źródło: http://informator.zumi.pl

źródło: http://informator.zumi.pl

Po trzecie, optycznie mniejsze pomieszczenie

Warto pamiętać o tym, że sufit podwieszany daje efekt skosów, łuków i podcieni, które bardzo często zmniejszają optycznie pomieszczenie. Należy zatem umiejętnie rozmieścić płyty gipsowe, aby zachować zaplanowany wygląd aranżacji salonu. Montując w odpowiedni sposób oświetlenie, można uzyskać dobry efekt, np. światła odbitego, co sprawi, że w salonie będzie przytulnie i nastrojowo. Obecność sufitu podwieszanego z ledowym oświetleniem sprawia, że w pomieszczeniu jest jaśniej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.