Jak dbać o meble ogrodowe?

Zadbany trawnik, kolorowe kwiaty, a wśród nich meble to wizytówka przydomowego ogrodu. Do zieleni drzew, naturalnych kompozycji z kamieni, bylin i niskopiennych krzewów najbardziej pasują meble ogrodowe z drewna, rattanu i wikliny. Dużą popularnością cieszą się również meble wykonane z takich materiałów, jak plastik, tworzywa sztuczne, żeliwo czy aluminium, ponieważ są łatwe w czyszczeniu, estetyczne i wytrzymałe.

Drewniane meble ogrodowe

Drewniane meble ogrodowe

W markecie NOMI aktualnie trwają wyprzedaże na drewniane meble ogrodowe. Ich cena zachęca do zakupu i odpowiedniego przygotowania się już teraz na wiosenny sezon grillowania w ogrodach. Przed zimą meble ogrodowe należy odpowiednio zakonserwować i wstawić w suche, czyste miejsce, by mogły doczekać ciepłej, wiosennej pory. Zaleca się, by meble ogrodowe odnawiać i restaurować średnio co trzy lata. Drewniane meble ogrodowe wymagają zwykle corocznej konserwacji. Należy pamiętać, że długotrwałe eksponowanie mebli w sezonie letnim na słońcu może powodować pękanie powłoki ochronnej i niszczenie struktury drewna, dlatego rokrocznie meble ogrodowe wykonane z drewna należy impregnować specjalnym olejem ochronnym, tzw. olejem lnianym. Olej do mebli drewnianych jest dostępny w sklepie internetowym NOMI.

Zestaw mebli Jamaica do ogrodu

Zestaw mebli Jamaica do ogrodu

Jeżeli meble ogrodowe narażone są na działanie deszczu i pojawiają się na nich czarniawe naloty, należy je w pierwszej kolejności przetrzeć papierem ściernym, odpylić i odtłuścić, a następnie pomalować preparatem dekoracyjno-ochronnym, np. lakierobejcą, farbą czy barwnym impregnatem. Meble z wikliny i rattanu też wymagają sezonowej renowacji. Trzeba pamiętać, że tego typu meble do ogrodu są bardzo wrażliwe na wilgoć. Myć je należy najlepiej zwykłym szarym mydłem lub specjalnym środkiem czyszczącym. Meble żeliwne, które są pokryte lakierowaną powłoką, należy na wiosnę oczyścić i pomalować.

Plastikowe meble ogrodowe wystarczy porządnie umyć i przetrzeć suchą ściereczką. W markecie NOMI można kupić również specjalny preparat – odnawiacz plastik – przeznaczony do czyszczenia i odświeżania białych i kolorowych mebli ogrodowych wykonanych z PCW, rattanowych plecionek, tkanin i żywic syntetycznych czy polipropylenu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.