Jak dbać o meble kuchenne?

Każde meble, bez względu na swoje przeznaczenie, muszą być odpowiednio pielęgnowane, żeby zachowały ładny wygląd na długi czas. Trzeba je regularnie czyścić i konserwować. Najszybciej zużywają się i niszczą meble kuchenne. Do kuchni najczęściej wybierane są meble w stylu rustykalnym z lakierowanymi frontami. Lakier na meblach, choć twardy, jest podatny na zarysowania i ścieranie. Zabierając się za okresowe czyszczenie mebli kuchennych czy też za codzienne przemywanie ich frontów, należy zachować ostrożność. Nie wolno używać szorstkich myjek, gąbek czy drapiących powierzchnię ściereczek.

Nowoczesne meble kuchenne

Nowoczesne meble kuchenne

Nie należy stosować agresywnych środków chemicznych, np. terpentyny czy rozpuszczalników benzynowych, które mogłyby zniszczyć strukturę lakieru. Dobrym sposobem odświeżania mebli kuchennych o lakierowanych frontach albo usuwania z nich codziennych zabrudzeń jest miękka szmatka nasączona ciepłą wodą z płynem do mycia naczyń. Po takim zabiegu pielęgnacyjnym fronty meblowe należy dokładnie wytrzeć ściereczką do sucha. Żeby meble nie zmatowiały lub jeśli chcemy przywrócić im pierwotny połysk, należy nabłyszczyć je woskiem pszczelim i starannie wypolerować.

Meble kuchenne w kolorze siwym

Meble kuchenne w kolorze siwym

Trzeba pamiętać, że meble kuchenne są nieustannie narażone na działanie oparów, tłuszczu i innych składników spożywczych. Najważniejszą sprawą w pielęgnacji mebli kuchennych jest systematyczność. Jedno sprzątanie na tydzień to zdecydowanie za mało. Sprzęt kuchenny i meble najlepiej czyścić od razu po ich użytkowaniu, ponieważ najłatwiej wyeliminować świeże zabrudzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.