Podłoga w przedpokoju: jakie materiały należy wykorzystać

Korytarz w domu to zwykle takie miejsce, przez które przetacza się mnóstwo butów, a do tego rowerów, wózków, toreb i pudeł. Należy o tym pamiętać podczas projektowania korytarza czy przedpokoju.

Podłoga powinna być odporna na wszystko poza atakiem kosmitów – ścieranie, zalanie, skakanie i zaniedbanie. Pierwsze trzy zagrożenia można bez problemu okiełznać. Wiadomo, że drewniane podłogi i panele odpadają bo są za mało odporne na długo stojące mokre buty i zaśnieżone koła.

Pozostaja kafelki. Te w większości nadają się pod względem technicznym, natomiast pod względem estetycznym jest gorzej. Płytki zbrodniczo kuszą swoim wyglądem, kiedy są pięknie wypolerowane na wystawie w sklepie. Warunek złudzenia optycznego, czyli dobrego wyglądu pomimo zachlapania, spełnia bardzo mało modeli.

Jakie się sprawdzają? Takie, które mają niejednolitą fakturę, na przykład lekki mat nakrapiany mocnym matem. Barwa musi być równie niejednolita, najlepiej imitacja barwnego kamienia lub poprzecieranej, spękanej powierzchni.

płytki podłogowe

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.