Wykładziny dywanowe – ciekawy i funkcjonalny element wyposażenia wnętrz

Wykładziny dywanowe są produktami, które wbrew pozorom wciąż cieszą się ogromną popularnością, a co za tym idzie mają się naprawdę dobrze. Nie ma w tym nic dziwnego, bowiem tego typu pokrycia podłogowe niosą za sobą wiele zalet. Przede wszystkim żadne inne produkty (czy to eleganckie deski podłogowe, czy funkcjonalne panele) nie są w stanie wnieść do wnętrz tyle ciepła i domowej atmosfery, co wykładziny. Jakie jeszcze zalety kryją się za wykładzinami dywanowymi? Oto kilka z nich…

Wykładzina podłogowa dodaje pomieszczeniom elegancji, ciepła i przytulności. Ich bogata gama kolorystyczna i wzornicza daje nieograniczone możliwości dekoracyjne. Można pokusić się o stwierdzenie, że wykładziny dywanowe przy minimum wysiłku, zapewniają maksimum efektu.

pinterest

pinterest

Mało kto wie, że wykładziny dywanowe są pogromcą hałasu. A prawda jest taka, że produkty te jak mało które skutecznie pochłaniają dźwięki. Redukują odgłosy kroków nawet o 34 decybele, podczas gdy tradycyjne podłogi laminowane redukują je zaledwie o 5 decybeli. Co więcej, poza dźwiękami wytwarzanymi przez samych domowników, wykładziny tłumią też odgłosy dochodzące z mieszkań sąsiadów. Wchłaniają również uciążliwe odgłosy ruchu drogowego i prowadzonych za oknem prac budowlanych. Trzeba przyznać, że jest to zaleta, obok której ciężko przejść obojętnie. Dzięki wykładzinom dywanowym możemy zbudować spokojną i odprężającą atmosferę we własnych czterech kątach.

Innym atutem wykładzin dywanowych jest właściwość izolacyjna. Co to dokładnie oznacza? Najprościej można powiedzieć, że straty ciepła w porównaniu ze zwykłą podłogą są dużo mniejsze. Posiadając wykładzinę dywanową w swoim mieszkaniu, możemy śmiało przykręcić termostaty centralnego ogrzewania nawet o kilka stopni. Podłoga okryta wykładziną dywanową pozwala zaoszczędzić nawet do 5% kosztów ogrzewania.

Wykładziny dywanowe są także doskonałym pomysłem dla osób lubiących chodzić boso po mieszkaniu, jak i dla osób mających małe dzieci, które chętnie bawią się na podłodze. Miękka wykładzina sprawi, że maluch będzie czuł się bardziej komfortowo i bezpiecznie. To właśnie wykładzina zapewni maluchowi lepsze samopoczucie fizyczne i psychiczne. Rodzicom z kolei zapewni więcej spokoju.

pinterest

pinterest

Mówiąc o wykładzinach warto wspomnieć, że zapewniają one lepszą jakość powietrza w domu. Wykładzina położona na podłodze wychwytuje drobne cząsteczki kurzu, pyłu i innych alergenów, dzięki czemu nie krążą one bezustannie w powietrzu.

Do jakich pomieszczeń można wprowadzić wykładzinę dywanową? Tak naprawdę produkty te nadają się do różnego rodzaju pomieszczeń z wyjątkiem tych, w których panuje wilgoć. Doskonale spisują się w salonie, sypialni, pokoju dziecięcym i na przedpokoju. Nieco gorzej wykładziny funkcjonują w łazienkach, dlatego w tym miejscu nie warto ich kłaść.

Wykładziny dywanowe występują dziś w wielu wzorach, wykonane są z różnej jakości włókien. Warto zapoznać się z ofertą sklepu NOMI.

Jedna myśl nt. „Wykładziny dywanowe – ciekawy i funkcjonalny element wyposażenia wnętrz

  1. sylwia

    można znaleźć wykładziny idealnie pasujące do biura, sypialni i pokoju dziecka, wyciszenie hałasu jest ogromną zaletą wykładzin, zwłaszcza, że nośność dźwięków we współczesnych blokach jest duża

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.