Biała cegła

Cegła w sypialni

Nie masz pomysłu na wykończenie ścian w sypialni? Pomyśl o cegle! Cegła na ścianie to mocny akcent, który nada wnętrzu wyrazistego charakteru. Zastosowany w odpowiednich proporcjach stanie się idealną ozdobą dla sypialnianego azylu. Jak wyeksponować walory cegły w sypialni?

Ceglana ściana - aranżacja sypialni

Ceglana ściana w sypialni; źródło: domzpomyslem.pl.

Cegła ma wiele właściwości dekoracyjnych. Należy jednak zachować umiar. Jedna ceglana ściana, a nawet jej fragment w zupełności wystarczą. W adaptowanych loftach albo starych kamienicach można odkryć (po skuciu tynku) autentyczną cegłę. Można ją tylko oczyścić i zaimpregnować. Gdy nie chcemy wielkiego remontu, możemy zastosować gipsowe płytki cegłopodobne. To dobre rozwiązanie, ponieważ płytki są lekkie, łatwe w montażu, nie wymagają niejednokrotnie fugowania, cienkie i dostępne w wielu kolorach takich, jak tradycyjny rudy, biały, szary czy czarny.

Cegła w pokoju - aranżacja sypialni

Czerwona cegła na ścianie w sypialni; źródło: crashmemo.info.

Ściana z cegieł nie potrzebuje zbyt wielu dekoracji – sama w sobie jest ozdobą. Zdobi ją kolor i faktura. Do klasycznej rudej cegły pasują jasne meble i dodatki. Dobrze komponować się będzie biel, szarości i czarny. Szybka metamorfoza sypialni jest możliwa również dzięki przyklejeniu płytek cegłopodobnych. Te ze spękaniami i porami w teksturze świetnie wpiszą się w styl vintage.

Cegła w sypialni może leżeć na całej powierzchni, np. za zagłówkiem łóżka. Jak cegła może zaistnieć w sypialni? Możliwości jest wiele – może to być prawdziwa cegła, okładzina ścienna z motywem cegły, a nawet tapeta z ceglanym wzorem. Wybór opcji zależy od stylu pomieszczenia i osobistych preferencji. Skoro cegła sama w sobie jest dekoracją, pozostałe ściany warto, by były gładkie. “Ceglaność” ściany podkreślimy, np. podświetlając piękną fakturę. Cegła na ścianie prezentuje się zjawiskowo w każdym pomieszczeniu – nie tylko w sypialni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.