Aranżacja klatki dla świnki morskiej

Kiedy decydujemy się na kupno świnki morskiej, musimy pamiętać o stworzeniu jej idealnego miejsca do mieszkania. Oto kilka rad dotyczących właśnie tego tematu.

 

świnka morska

Source: mysmelly.com via Bettina on Pinterest

 

Świnka morska powinna mieszkać w dość sporej klatce (min. wymiary to 70 cm długości), która w przeciwieństwie do akwarium zapewni naszemu zwierzakowi odpowiednią wentylację. Najlepiej postawić ją na podłodze, szczególnie gdy chcemy by nasz prosiaczek biegał po domu – dzięki temu sam będzie mógł z niej wychodzić i do niej wracać. Ważne, aby klatka stała w spokojnym miejscu, z dala od kaloryfera. Można ją również postawić na niskiej szafce, ale nigdy na wysokiej, gdyż świnki mają lęk wysokości!

Klatka powinna być wyłożona ściółką, lub trocinami, które należy zmieniać dosyć często. Do podstawowego wyposażenia klatki należą też poidełko, ceramiczna miseczka. Koniecznie taka, gdyż świnki mają tendencję do przewracania miski łapką, z czystego lenistwa – tak im wygodniej jest jeść. Bardzo ważnym elementem jest też paśnik, ponieważ świnki morskie to prawdziwe amatorki siana.

Warto też kupić swojemu prosiaczkowi drewniany domek, w którym będzie mógł chować się przed straszliwym światem. Wprawdzie świnki są towarzyskimi istotkami, jednakże cenią sobie swoją prywatność i lubią czasem schować się w jakimś ciemnym kącie, z dachem nad głową.

Świnki morskie są nie tylko uroczymi, ale też bardzo mądrymi zwierzątkami. Szybko przywiązują się do swoich właścicieli i okazują im uczucia. Dlatego tym bardziej musimy dbać o to, by nasz prosiaczek miał bezpieczny domek, w którym będzie się czuł dobrze.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.