Kot w domu

Jak skompletować wyprawkę dla kota?

Zanim weźmiemy do naszego domu albo mieszkania kotka, warto zaopatrzyć się w kilka najpotrzebniejszych rzeczy. Podstawową wyprawkę dla kota skompletujemy dość szybko i sprawnie, gdyż nie jest skomplikowana. W razie wątpliwości, co wybrać, można poprosić o radę, np. osobę pracującą w sklepie zoologicznym. Co powinna zawierać wyprawka dla kota? O czym nie wolno zapomnieć, decydując się na nowego lokatora w domu?

Koty

Koty zajadające karmę z jednej miseczki

Przybycie kota do domu to wielkie wydarzenie. Myślisz, że karma dla kotów (kliknij) to wszystko? Nic bardziej mylnego! Jedną z najpotrzebniejszych rzeczy jest kocia toaleta i żwirek. Kuwety można podzielić na kryte (posiadające daszek i przeważnie drzwiczki) oraz odkryte. Kuwety kryte mają wiele zalet – ograniczają roznoszenie żwirku, ukrywają to, co niekoniecznie chcemy oglądać i zapewniają kotu cichy kącik do załatwienia swoich potrzeb. Są jednak droższe od kuwet odkrytych i wymagają zazwyczaj więcej miejsca. Kolejna kwestia do żwirek do kuwety. Najbardziej popularne są żwirki zbrylające, które pod wpływem wilgoci tworzą grudkę. Do wyboru mamy też piaski z bentonitu albo wiórków drzewnych i żwirki silikonowe.

Zabawy z kotem

Kocie harce

Zanim kot zacznie baraszkować po mieszkaniu, warto też zaopatrzyć się w kocie zabawki. Obecnie jest ich cała masa – piłeczki, witki, piórka, tunele, myszki. Pomagają pupilowi nie tylko pokonać nudę i zaspokoić potrzebę ruchu, ale też zbudować więź z właścicielem. Jeśli już wiemy, jaką karmę kupić kotu, trzeba też nabyć miseczki. Potrzeba przynajmniej dwóch – jedna do jedzenia, druga do picia. Najlepsze są miski metalowe albo ceramiczne, ponieważ są trwalsze i wolniej się rysują niż plastikowe. O czym jeszcze pamiętać, kompletując wyprawkę dla kota? Jeśli chcemy podróżować z czworonogiem, trzeba zakupić transporter. Może być to również jakiś koszyk, kontener albo torba/plecak do transportu zwierząt. Nie wolno zapomnieć o akcesoriach do pielęgnacji (nożyczki do przycinania pazurów, zgrzebło lub szczotka do przeczesywania sierści) oraz drapaku i posłaniu w postaci jakiejś poduchy czy zwykłego koca.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.