Kot w domu

Kącik zabaw dla kota

Kocie zabawy

Bawiący się kotek; źródło: www.kot.petsmile.pl.

Koty lubią stabilizację, bo ta zapewnia im spokój emocjonalny i poczucie bezpieczeństwa. Wydawać by się zatem mogło, że życie w czterech ścianach to prawdziwy raj dla kota. Nic bardziej mylnego! Koty uwielbiają również zabawę, dlatego warto stworzyć przestrzeń, która będzie stymulowała naszego pupila i przeciwdziałała nudzie. Jak urządzić atrakcyjny kącik zabaw dla kota w mieszkaniu?

Wcale nie musimy kupować wyszukanych zabawek dla kotów – drapaków, torów do zabaw, labiryntów na karmę, piszczących myszek, piłeczek czy wędek. Wystarczy odpowiednio zaaranżować przestrzeń, by zapewniała optymalną ilość aktywności fizycznej – umożliwiała skakanie, wspinanie się, bieganie itd. W kocim kąciku nie może zabraknąć wysokiego drzewka, najlepiej z licznymi półkami i półeczkami, z których kot mógłby sobie przeskakiwać. Przydadzą się też liczne kryjówki, np. dostęp do komody czy szafek. Warto też zadbać o chropowatość powierzchni, by kot mógł sprawnie przyczepiać się pazurkami – wystarczy do szafek ponaklejać kawałki tkaniny, dywaników albo tektury. Jak jeszcze stymulować kota do kocich harców?

Kocie zabawy

Kot w kartonowym pudełku; źródło: www.kot.petsmile.pl.

Koty uwielbiają zabawy w papierowych torbach albo kartonowych pudłach. Wystarczy powycinać w nich różne otwory, porozkładać w różnych miejscach domu i ukryć pod nimi ulubione przysmaki pupila. Zabawa gwarantowana! Kot biegnie do pudła, a tam? Najlepsza karma dla kotów, jego ulubiony przysmak! By zabawa była jeszcze atrakcyjniejsza, można zbudować kocią fortecę, np. z przedmiotów codziennego użytku, parasola, krzeseł przykrytych kocami. W roli drapaka świetnie się sprawdzi kawałek drewnianego pieńka opartego o ścianę. Do kącika zabaw można przynieść kotu różne rzeczy z dworu – gałązki, liście, kilka kamieni, piasek itd. To pobudzi koci zmysł węchu. Z kilku papierowych toreb stworzymy koci tunel, któremu żaden czworonóg się nie oprze. Jak widać, nie trzeba dużych kosztów finansowych, by nasz kot miał interesujący kącik do zabaw. Wystarczy odrobina kreatywności i pomysł!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.