Pies w mieszkaniu

Rasy psów do małego mieszkania

Szczenięta

Psy w mieszkaniu; źródło: www.royal-canin.pl.

Bardzo często można usłyszeć, że nie warto brać do mieszkania psa, choćby najmniejszego, bo skazujemy go na niewygodę i cierpienia. To jest mit! Nieprawda! Nawet większy zwierzak jest w stanie zmieścić się do małego mieszkania. Trzeba jednak przemyśleć, która rasa będzie najbardziej odpowiednia. Mając kawalerkę z dwoma pokojami, każdy centymetr jest na wagę złota. Czy w takich warunkach jest sens w ogóle myśleć o posiadaniu psa? Nie jest tak źle jakby się mogło wydawać. Dla psa bowiem mieszkanie to na ogół… buda. A w budzie im ciaśniej, tym lepiej, cieplej i przytulniej.

Pies york

Yorkshire terrier; źródło: www.psyyorki.pl.

Nie można jednak zapomnieć o tym, by czworonożnemu pupilowi zapewnić dawkę regularnego ruchu, by dawać mu jakieś zajęcie, w którym będzie mógł spożytkować swoją energię. Mimo iż pies odnajdzie się nawet w małej kawalerce, zdrowy rozsądek jednak podpowiada, że mastif angielski w bloku to nie jest dobry pomysł. A trzeba pamiętać, że z samym psem przyjdzie też nabyć inne dobrodziejstwa inwentarza typu miska, posłanie, obroża czy karma dla owczarka niemieckiego (tutaj), jeśli zdecydujemy się właśnie na takiego psa.

Wybierając psa do mieszkania, bierzmy pod uwagę nie tylko jego potrzeby i emocje, ale także ludzki punkt widzenia. Nie ma co się oszukiwać – w małych mieszkaniach zawsze cierpimy na deficyt miejsca. Mając psa, tego miejsca będzie jeszcze mniej – przecież szczeniaki rosną! Wydaje się, że najlepszym pomysłem jest wybór psa miniaturki. Oprócz rozmiarów pupila, trzeba brać pod uwagę także jego temperament, ruchliwość, możliwość wyciszenia się itp. Najczęściej do niewielkich mieszkań blokowych proponowane są następujące rasy psów: yorkshire terier, chihuahua, mops, pudel duży. Są to psy, które świetnie odnajdują się w warunkach blokowych. Lubią ruch, ale wybiegane zachowują się w mieszkaniu grzecznie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.