Drapak dla kota

Wybieramy drapak dla kota

Kociej natury nie da się oszukać – koty drapały, drapią i drapać będą. Wszelkie starania, by oduczyć ich tej czynności, na pewno skończą się druzgocącą klęską. Zamiast ryzykować podrapane meble w mieszkaniu, lepiej zainwestować w dobry drapak. Jeśli masz smykałkę majsterkowicza, możesz sam przygotować taki drapak dla swojego pupila.

Drapak

Drapak dla kota z czterema pomponami; źródło: www.drapakiharczi.pl.

Chociaż sprytne koty (kliknij) i tak zapewne będą wolały twój ulubiony fotel albo nogę od stołu, to jednak warto uzbroić się w cierpliwość i wierzyć, że zwierzę przekona się w końcu do drapaka. Zanim kupimy konkretny model, na którym kotek będzie mógł ostrzyć sobie pazury, zwróćmy uwagę na kilka elementów: stabilność drapaka, jego rozmiar i materiały, z jakich wykonano zabawkę. Od stabilności drapaka zależy bezpieczeństwo kota. Jeśli twój pupil jest dość duży, kup większy drapak. Wysokie i ciężkie drapaki powinny mieć szeroką, stabilną podstawę, by nie przewrócić się na zwierzę w czasie jego harców. Wysokie i rozbudowane drapaki można montować do sufitu albo za pomocą specjalnych uchwytów do ściany. Jeśli masz kilka kotów w domu, warto przemyśleć, czy nie kupić np. rozbudowanej konstrukcji w formie kociego wesołego miasteczka.

Kocie drapaki

Rozbudowany, wysoki drapak dla kotów; źródło: zoo-net.pl.

Jak zazwyczaj wygląda drapak? Jest to słupek z grubego kartonu z drewnianą podstawą, owinięty sizalem – bardzo mocnym sznurkiem z włókien agawy. Czasami stosuje się też trawę morską. Rozbudowane konstrukcje mogą mieć drewniane albo wyplatane z wikliny budki, w których nasz pupil może się schować. Na rynku zoologicznym jest bardzo szeroki wybór drapaków, które można podzielić na kilka typów, np.: poziome (leżące) i pionowe (stojące lub wiszące). Wyróżnia się też drapaki wysokie, średnie i małe. Kupując drapak, warto zdawać sobie sprawę, że nie zawsze przypadnie on do gustu naszemu pupilowi. Jak zatem zachęcić czworonożnego przyjaciela do drapaka? Można posypać go kocimiętką – rośliną, której zapach koty uwielbiają – albo za każdym razem, gdy kot próbuje coś drapać, stawiać go na drapaku, by tam realizował swoją pasję. Jeśli masz kota w domu, to wiesz, że drapak to niezbędny gadget, by ochronić meble, firanki czy ściany. Pomyśl, jaki drapak będzie najlepszy dla twojego Mruczka?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.