Zabawki dla kota

Zabawki dla kota, które zrobisz samodzielnie

Koty to takie stworzenia, które lubią najbardziej spokój, błogie lenistwo na parapecie albo sen na kanapie. Od czasu do czasu kociaki lubią jednak też „zaszaleć”, zmuszając swojego właściciela do zabawy i harców. By twój kot nie obrósł tłuszczem i nie przytył jak kulka, powinieneś zapewnić mu przynajmniej minimum ruchu i aktywności. Takie zabawy umożliwiają również zaciśnięcie więzi z pupilem. Jakie zabawki dla kota można wykonać samemu, by były one atrakcyjne?

Karma dla kota

FELIX Sensations Sauce Surprise – karma dla kota; źródło: www.purina.pl.

W sklepach zoologicznych czy z akcesoriami dla zwierząt na pewno znajdziesz mnóstwo zabawek, które mógłbyś kupić dla swojego pupila. Obok odżywek jest karma mokra dla kota (tutaj), a obok niej drapaki czy inne gadżety. Ty jednak możesz zrobić  świetne zabawki dla kota samodzielnie. Łowczy instynkt kotów podpowiada im, aby polować, gonić za czymś. Warto to wykorzystać, wykonując najprostszą zabawkę. Wystarczy wybrać starą maskotkę (najlepiej wielkości myszy lub szczura) i przyszyć do niej sznurek. Masz jak w banku, że kot będzie za takim celem biegać do upadłego.

Kocia zabawa

Kocie zabawy; źródło: swiatkotow.pl.

Pogoń za maskotką to super zabawa. Podobna zasada obowiązuje w zabawie „pogoń za światłem”. W ten sposób można zapewnić kotu ruch po zmroku. Gasimy światła w pokoju, zapalamy latarkę, kierujemy strumień światła na ścianę lub podłogę, by za chwilę zmienić jego położenie. Kot na pewno ruszy w pościg za światłem. Łowcza natura kota uruchomi się też w zabawie „na wędkę”. Do końca sznurka przywiązujemy np. piórko, kładziemy na podłodze i czekamy aż kot zwróci na nie uwagę. Wówczas wykonujemy szybki ruch wędką i unosimy piórko do góry. Kot będzie zdezorientowany, ale pewnie spróbuje ataku.

Prostą zabawą dla kota będzie ściganie uciekającej spod łapek rolki po papierze toaletowym. Widok przezabawny. Inną opcją jest zrobienie pudełka z dziurami. Dobre jest pudełko po butach, choć im szersze tym lepsze, bo można powycinać więcej dziur. Dziury powinny być wielkości głowy kota. Koty są ciekawskie, więc na pewno nie oprą się potrzebie zajrzenia do tajemniczego pudełka. Wiadomo, że kot nie zawsze będzie miał ochotę na harce, bo może być zmęczony, przejedzony czy zwyczajnie nie będzie miał humoru. Czasem jednak prosta zabawa może się okazać najzabawniejszą!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.